HDP bloke kararına karşı kampanya başlatıyor
  • Rojev
  • Politika
  • HDP bloke kararına karşı kampanya başlatıyor

HDP bloke kararına karşı kampanya başlatıyor

Hazine hesaplarına bloke konulan HDP, tabanının yoğun talebi üzerine “Hazinemiz halkımızdır” kampanyası başlatıyor.

ABONE OL
Ocak 24, 2023 07:32
HDP bloke kararına karşı kampanya başlatıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANKARA – Hazine hesaplarına bloke konulan HDP, tabanının yoğun talebi üzerine “Hazinemiz halkımızdır” kampanyası başlatıyor. 
 
Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) kapatılması talebiyle açılan dava kapsamında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin’in başvurusu üzerine Anayasa Mahkemesi (AYM) partinin Hazine yardımı yapılan hesaplarına bloke konulmasına karar verdi. Alınan bu kararın ardından HDP Genel Merkezi’nin telefonları kilitlendi. Bu süreçte HDP Genel Merkezi’ne İzmir’den inşaat işçileri “Yevmiyemizi vereceğiz”, Emekliler “Maaşımızı göndereceğiz”, Amed sokaklarından “Kredi çekeriz”, Mêrdîn’den “Parti bayraklarını biz yaptıracağız”, İstanbul’dan “Parti binalarının kiralarını biz ödeyelim” telefonları geldi. 
 
Parti tabanının yoğun talebi üzerine HDP, “Hazinemiz halkımızdır” kampanyası başlatma kararı aldı. Kampanyanın startını HDP Sözcüsü Ebru Günay, Perşembe günü düzenleyeceği basın toplantısıyla verecek. 
 
EN GÜÇLÜ SEÇİM KAMPANYASI
 
Edinilen bilgilere göre, kampanyaya ilk olarak HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar katılacak. Ayrıca parti milletvekilleri ve bileşen partiler de kampanyaya katılacak. Kampanya kapsamında “mobil aidat” uygulaması yeniden hayata geçirilecek. 
 
Hazine yardımı olmadan en güçlü seçim kampanyası yürütecek HDP’nin yetkilileri, “AKP’ye ve yargısına halkın gücüyle nasıl kampanya yürütüleceğini göstereceğiz” dedi. 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.