en iyi rulet siteleri
HDK 12’nci Genel Kurul’un hazırlıkları tamamlandı
  • Rojev
  • Güncel
  • HDK 12’nci Genel Kurul’un hazırlıkları tamamlandı

HDK 12’nci Genel Kurul’un hazırlıkları tamamlandı

HDK, bu hafta sonu gerçekleştireceği 12’nci Genel Kurul ve Kadın Genel Konferansı’nın hazırlıklarını tamamladı.

ABONE OL
Ocak 25, 2023 11:00
HDK 12’nci Genel Kurul’un hazırlıkları tamamlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – HDK, bu hafta sonu gerçekleştireceği 12’nci Genel Kurul ve Kadın Genel Konferansı’nın hazırlıklarını tamamladı. 
 
Halkların Demokratik Kongresi (HDK), 29 Ocak’ta “Faşizme ve sömürüye karşı demokratik meclislerde birleşelim. Örgütlü ve özgür toplumla yeni yaşamı kuralım” şiarıyla İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceği 12’nci Genel Kurul’un hazırlıklarını tamamladı. Kuruldan bir önce ise (28 Ocak) Labella Düğün Salonu’nda, “İsyanımız erkek egemenliğine, ısrarımız özgür ve eşit yaşama. Jin jiyan azadî” şiarıyla HDK Kadın Genel Konferansı düzenlenecek. 
 
KADIN KONFERANSI
 
HDK’nin Kadın Konferansı, saat 10.00’da Eş Sözcü Esengül Demir’in açılış konuşmasıyla başlayacak. Demir’in ardından Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, siyasal sürece dair değerlendirmelerde bulunacak. Konferans, açılış konuşmalarından sonra ise basına kapalı olarak devam edecek. 
 
Konferansa, delegeler, HDK bileşenleri ve feminist kadınlar katılacak. 
 
GENEL KURUL
 
HDK 12’nci Genel Kurulu ise, 29 Ocak’ta saat 10.00’da başlayacak. Basına kapalı olan kurulda, HDK bileşenleri, konuşmalarda bulunacak. Kurul sonrası saat 16’00’da bir kutlama gerçekleştirilecek. Basına açık olacak kutlamada, seçilen eş sözcüler, kurulun sonuç bildirgesini okuyacak. Sonrasında Lawje Grubu ve HDK Kültür Sanat Grubu sahne alacak. Kurula HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar’ın yanı sıra tüm HDK bileşenleri, delegeleri, Emek ve Özgürlük İttifakı bileşenler, çeşitli sendika ve sivil toplum örgütleri temsilcileri katılacak.
 
Hem kongrede hem de konferansta örgütsel süreç, son bir yılda gerçekleştirilen faaliyetler ve yol haritasına dair tartışmalar yürütülecek. 
 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.