en iyi rulet siteleri
Hataylı yurttaşlar: Ölümüz de dirimiz de enkaz altında
  • Rojev
  • Güncel
  • Hataylı yurttaşlar: Ölümüz de dirimiz de enkaz altında

Hataylı yurttaşlar: Ölümüz de dirimiz de enkaz altında

Hatay'da yurttaşlar arama kurtarma yetersizliğine tepki göstererek, "Sesimizi hiçbir yere duyuramıyoruz. Ölümüz de dirimiz de enkaz altında" dedi.

ABONE OL
Şubat 7, 2023 18:00
Hataylı yurttaşlar: Ölümüz de dirimiz de enkaz altında
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HATAY – Hatay’da yurttaşlar arama kurtarma yetersizliğine tepki göstererek,  “Sesimizi hiçbir yere duyuramıyoruz. Ölümüz de dirimiz de enkaz altında” dedi.

Merkez üssü Mereş ve Dîlok olan depremlerden etkilenen kentlerden biri olan Hatay’da insanlar enkaz başında.Hatay’ın İskenderun, Arsuz, Belen, Antakya, Defne, Samandağ, Reyhanlı ve Kırıkhan’da yüzlerce bina enkaza dönüştü. Ekiplerin kent genelinde arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor. İskenderun’da bulunan 2 hastane morgunda yer olmadığı bildirilirken, enkaz altında çıkartılan cenazeler, saatlerce cenaze aracı bekliyor.

‘İSKENDERUN’DA DEVLET YOK’

Yurttaşlar ya kendi imkanlarıyla kurdukları çadırlarda ya da boş alanlarda ateşin etrafında geceyi geçiriyor. Yurttaşlar, “Hiç bir yardım yok. Kendi imkanlarımızla ihtiyaçlarımızı gidermeye çalışıyoruz. Hiçbir yetkiliye ulaşamadık.Ekmek yok, su yok. Herhangi bir ihtiyacımız karşılanmıyor. Devlet İskenderun’da yok” dedi.

‘SESİMİZİ DUYAN YOK’

Arsuz’ta yurttaşların imkanlarıyla 8 saat sonra enkazdan çıkartılan yurttaş, “Bize hiçbir şekilde yardım göndermediler. Sesimizi hiçbir yere duyuramıyoruz. Ölümüz de dirimiz de enkaz altında. Çocuklarım ve eşimde halen enkaz altında ama yardım eden kimse yok” diyerek tepki gösterdi.

‘SADECE ÖLÜ TOPLUYORUZ’

İskenderun’da arama ve kurtarma ekibinde yer alanlar ise, “Ekipman yok malzeme yok, bilinçli çalışan yok. Biz bu enkazlarda sadece ölü topluyoruz.Her yer enkaz” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.