en iyi rulet siteleri
Gözaltındaki gazetecilerin yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor
  • Rojev
  • Güncel
  • Gözaltındaki gazetecilerin yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor

Gözaltındaki gazetecilerin yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor

Ankara merkezli operasyonda aralarında gazeteci Dicle Müftüoğlu ve Sedat Yılmaz’ın da bulunduğu kişilerin ifade işlemleri biterken, yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

ABONE OL
Mayıs 1, 2023 19:30
Gözaltındaki gazetecilerin yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ANKARA – Ankara merkezli operasyonda aralarında gazeteci Dicle Müftüoğlu ve Sedat Yılmaz’ın da bulunduğu kişilerin ifade işlemleri biterken, yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Ankara merkezli soruşturma kapsamında 15 ayrı kentte evlerine baskın yapılarak gözaltına alınan ve Ankara’ya getirilen Dicle Fırat Gazeteciler Derneği (DFG) Eşbaşkanı Dicle Müftüoğlu, Mezopotamya Ajansı (MA) editörü Sedat Yılmaz, Yılmaz’ın eşi Selma Yılmaz ve kız kardeşi Filiz Yılmaz, Cahit Kanbay,  Cihan Güneş, Ramazan Debe, Erol Balcı, Evin Özbek, Rıdvan Aslan, İsmail Adanmış, Cahit Ablay, Mahmut Doği, Devran Ak, Hasan Özhan, Şemsettin Toprak, Abdurrahim Tanyeli ve Mehmet Emin Yıldırım’ın ifadeleri Emniyet Şube’de alındı. Gazeteci Yılmaz, eşi ve kardeşi emniyette savunma yapmazken, gözaltında bulunanların bir kısmının ifade verdiği öğrenildi.

Gözaltında tutulan 17 kişi bu akşam da Emniyet Şube’de tutulmaya devam edecek. Gözaltındakilerin yarın Adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.