en iyi rulet siteleri
GÖÇİZDER davasında 4 tahliye  | <font color=#ff0000>YENİLENDİ</font>
  • Rojev
  • Güncel
  • GÖÇİZDER davasında 4 tahliye | <font color=#ff0000>YENİLENDİ</font>

GÖÇİZDER davasında 4 tahliye | <font color=#ff0000>YENİLENDİ</font>

GÖÇİZDER davasında avukatları salona almayan mahkeme, 17 tutukludan 4’ü hakkında tahliye kararı verdi.

ABONE OL
Aralık 15, 2022 10:30
GÖÇİZDER davasında 4 tahliye  | <font color=#ff0000>YENİLENDİ</font>
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – GÖÇİZDER davasında avukatları salona almayan mahkeme, 17 tutukludan 4’ü hakkında tahliye kararı verdi.  
 
Göç İzleme Derneği’nin (GÖÇİZDER) yönetici ve üyelerinin aralarında olduğu 17’si tutuklu 23 kişi hakkında açılan davanın ilk duruşması, 3’üncü gününde Silivri Kapalı Cezaevi Kampüsü’nde görülmeye devam etti. İstanbul 26’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, savunmaların kesilmesine ve taleplerinin dinlenmemesine yönelik itirazda bulunan avukatlar jandarma zoruyla salondan dışarıya çıkarıldı. Mahkeme, ardından yargılananların taleplerini alarak, duruşmaya ara verdi. Avukatlar, reddi hakim talebini içeren dilekçe sundu. Aranın ardından duruşma devam etti. 
 
SAVCININ TALEPLERİ
 
Mahkeme, basın, izleyiciler, vakıf ve dernek temsilcilerinin duruşma salonuna girmesine izin verdi. Ancak avukatlar duruşmaya alınmadı. İddia makamı, avukatların reddi hakim talebinin savunmayı uzatmaya dönük olduğunu ileri sürerek, reddini talep etti. Böbrek yetmezliği bulunan tutuklu İlyas Erdem’in tahliye edilmesine dönük talep oluşturan iddia makamı, diğer tutukluların tutukluluk halinin devamına, tutuksuz yargılananlar hakkında süren adli kontrol şeklindeki uygulamaların ise devamı yönünde karar verilmesini istedi. Mahkeme, tekrardan duruşmaya ara verildi. 
 
4 TAHLİYE 
 
Mahkeme, ararın ardından savunmaları alınan Songül Köse ve Kamile Kandal ile hastalıkları bulunan Veysi Yıldız ve İlyas Erdem hakkında tahliye kararı verdi. Tutuklu bulunan 13 kişinin ise tutukluluk halinin devamına karar verildi. Mahkeme, reddi hakim talebini de reddederek, bir sonraki duruşmayı 4-5 Ocak’a erteledi. 
 
Mahkeme heyeti, ayrıca duruşmanın Silivri Kapalı Cezaevi Kampüsü’nde bulunan mahkeme salonlarında görülmesine karar verdi. İzleyiciler, karara alkışlarla tepki gösterdi. 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.