DOLAR 18,6375 0%
EURO 19,6038 0.42%
ALTIN 1.068,030,64
BITCOIN 313468-0,81%
Diyarbakır
10°

PARÇALI BULUTLU

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Göç Araştırmalar Platformu: Toplumsal barışı savunuyoruz
  • Rojev
  • Güncel
  • Göç Araştırmalar Platformu: Toplumsal barışı savunuyoruz

Göç Araştırmalar Platformu: Toplumsal barışı savunuyoruz

Göç Araştırmalar Platformu, Türkiye’nin Federe Kürdistan’a dönük saldırılarını kınayarak, "Kirli savaş politikaların sonucunu kabul etmiyor, toplumsal barışı savunuyoruz" dedi.

ABONE OL
Kasım 21, 2022 20:00
Göç Araştırmalar Platformu: Toplumsal barışı savunuyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AMED – Göç Araştırmalar Platformu, Türkiye’nin Federe Kürdistan’a dönük saldırılarını kınayarak, “Kirli savaş politikaların sonucunu kabul etmiyor, toplumsal barışı savunuyoruz” dedi.

Göç Araştırmalar Platformu, Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye ile Federal Kürdistan yönelik saldırılarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

“Ortadoğu’da yaşatılan sürekli savaş halinin ve her geçen gün artan toplumsal yıkım tansiyonunun sonuçlarını ne yazık ki yakından görmekteyiz” denilen açıklamada, “Her Savaş ,zorla yerinden edilmelerin yaşatıldığı, kadın ve çocuklar başta olmak üzere İnsanlığın katledildiği, doğanın talan edildiği, halkların başta Ortadoğu’da yaratmak İstediği barışa ve birlikte yaşama inancına bir darbedir” altı çizildiği açıklama şöyle devam etti: “Barış belli zümre veya siyasi aktörlerin İnşaa edemeyeceği ancak rol oynayabilecekleri toplumsal bir İhtiyaçken Savaş bunun tersini doğrular ve kaçınılması gereken acı bir gerçekliktir. Onlarca yıldır yaşanan savaşlarda yurtlarından zorla çıkarılan, insanların dünyanın dört bir yanına dağılan mültecilerin çektikleri acılar son yıllarda tüm dünyanın şahit olduğu savaş ikliminin bir sonucudur.Yaşanan patlama ve daha sonrasında gerçekleştirilen hava harekatında yaşamını yitirenleri saygı ile anarken, toplumların temel ihtiyacı Olan barışı haykıranların yanında olduğumuzu belirtiyoruz. Kirli Savaş politikalarının sonucunu kabul etmiyor toplumsal barışı savunuyoruz.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.