Geverliler: En büyük hazinemiz irademizdir
  • Rojev
  • Güncel
  • Geverliler: En büyük hazinemiz irademizdir

Geverliler: En büyük hazinemiz irademizdir

Geverliler HDP’nin hazine yardımına bloke konulmasına tepki göstererek, “Bizim en büyük hazinemiz; partimiz ve irademizdir” dedi.

ABONE OL
Ocak 14, 2023 08:00
Geverliler: En büyük hazinemiz irademizdir
0

BEĞENDİM

ABONE OL
COLEMÊRG – Geverliler HDP’nin hazine yardımına bloke konulmasına tepki göstererek, “Bizim en büyük hazinemiz; partimiz ve irademizdir” dedi.  
 
Anayasa Mahkemesi’nin Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) hazine yardımı hesabına 5 Ocak’ta bloke koymasına dönük tepkiler sürüyor. Colemêrg’in Gever (Yüksekova) ilçesindeki yurttaşlar, en büyük hazinelerinin iradeleri olduğunu vurgulayarak, bu iradenin önünde kimsenin duramayacağını söyledi. 
 
‘AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAKLAR’
 
Yurttaşlardan Sıddık Tamur, partilerine yönelik politikaların hiçbir şekilde amacına ulaşmayacağına belirterek, partilerinin mücadelesi ve kazanımlarını koruyacaklarını söyledi. Tamur, “Partimiz, halkının direnişi ve iradesiyle Türkiye’nin 3’ncü büyük partisi haline geldi. Demokrasi ve özgürlüklerden bahsedilen bir ülkede partilerin kapatılması ve hazine yardımlarına el konulması gibi durumların olmaması gerekiyor. AKP ve MHP iktidarı kendi zayıflıklarını düzeltmek için bu tür yollara başvuruyor ama kesinlikle amaçlarına ulaşmayacaklar. AKP ve MHP iktidarı kendi zayıflıklarını partimiz üzerinde gidermeye çalışsa da başarıya ulaşamayacak ve ilk seçimde gidecekler. Bizler kazanımlarımızı hazineye değil; direniş ve mücadelemize borçluyuz. Halkların özgürlük ve birlik mücadelesi yürüten bir partiyi hazine yardımı engelleyemez” dedi.
 
‘HDP HALK İRADESİNİN PARTİSİDİR’
 
Yurttaşlardan Fatma Temel de “Verilen paraya el koysunlar bu sorun değil. Geçmişten beri bu parti halkın omuzlarında yürütülen emek ve mücadelelerle bu aşamaya geldi” dedi. Kürtlerin direnmekten vazgeçmeyeceğini ekleyen Temel, “Halk, sonucu ne olursa olsun partilerinin yanında duracaktır. Bizim, onların vereceği paralara minnet ve ihtiyacımız yok. Bizim en büyük hazinemiz irademiz ve halkımızın desteğidir. HDP paranın değil halk iradesinin partisidir. Bizler sonuna kadar irademize sahip çıkacağız ve pişman olan yine onlar olacak” ifadelerini kullandı.
 
‘EKMEĞİMİ PARTİMLE PAYLAŞIRIM’
 
Yurttaşlardan Fikret Akış, HDP’nin hiçbir üyesinin çıkar ve para için partide yer olmadığını belirterek, “Biz bu mücadeleyi iki kuruş para alalım diye yürütmüyoruz. Evimde sadece bir tane ekmeğim olsa onu da getirir partimle paylaşırım. AKP-MHP, HDP’yi kendileri gibi bir parti sanıyorlar ama yanılıyorlar” şeklinde konuştu.
 
‘EN BÜYÜK HAZİNE İRADEMİZ’ 
 
HDP’nin 100 yıllık bir mücadele geleneğine sahip olduğunu ifade eden Cemal Savaşan, 100 yıllık bir mücadele tarihinin temellerinin devlet tarafından verilen hazine parasıyla sekteye uğramayacağını, aksine daha çok güçleneceğini ifade etti. Savaşan, “Bizim en büyük hazinemiz kalbimiz, ruhumuz, örgütümüz ve irademizdir. Destekler olsa ya da olmasa bizler partimizi sonuna kadar ileri taşıyacak ve mücadelemizi yürüteceğiz. Bizim paraya ihtiyacımız yok. Paraya ihtiyacı olan ve para için çalışanlar onlardır.  Paraları onlara hayırlı olsun. Paraları az gelirse biz onlara para veririz! Bizim hazinemizde herkese yetecek kadar var. Kalbimiz gücü ve iradesi onların paraya zaaflarını yenecektir” diye vurguladı.
 
‘KİMSEYE İHTİYACIMIZ YOK’
 
Yurttaşlardan Osman Arslan ise, HDP’nin yoksul bir halkın partisi olduğunu ve gerekirse yoksul halkın elindeki tüm imkanları kullanarak partisine destek çıkacağını söyleyerek, şöyle dedi: “Bu yoksul halk gerekirse evindeki peynirini satar yine de partisine sahip çıkar. 6’lı Masa’yı sert bir dille eleştiriyorum çünkü partimize yönelik gerçekleştirilen bu kadar uygulamalara sessiz kaldı. Bizim kimseye de ihtiyacımız yok ama onların bize ihtiyacı var. Partimiz halkının iradesiyle ayakta duran bir partidir. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar tek bir kişi de kalsak sandıklara gidip bu iktidarı göndereceğiz.”
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.