en iyi rulet siteleri
Gazeteci Gök’ten ‘boş’ mektup: İfade özgürlüğü sağlandığında tamamlanacak
  • Rojev
  • Güncel
  • Gazeteci Gök’ten ‘boş’ mektup: İfade özgürlüğü sağlandığında tamamlanacak

Gazeteci Gök’ten ‘boş’ mektup: İfade özgürlüğü sağlandığında tamamlanacak

Tutuklu gazeteci Abdurrahman Gök, meslektaşı Hüseyin Aykol'a gönderdiği mektuba el konulması üzerine, "İfade özgürlüğü sağlandığında tamamlanacaktır" notuyla boş bir mektup yolladı.

ABONE OL
Haziran 8, 2023 14:30
Gazeteci Gök’ten ‘boş’ mektup: İfade özgürlüğü sağlandığında tamamlanacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AMED – Tutuklu gazeteci Abdurrahman Gök, meslektaşı Hüseyin Aykol’a gönderdiği mektuba el konulması üzerine, “İfade özgürlüğü sağlandığında tamamlanacaktır” notuyla boş bir mektup yolladı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 25 Nisan’da 21 kentte yapılan operasyonda gözaltına alınarak tutuklanan gazeteci Abdurahman Gök’ün, tutuklu bulunduğu cezaevinden gönderdiği mektuba içerik gerekçesiyle el konuldu.

Diyarbakır 1 No’lu Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi’nde kalan Gök’ün, Kemal Kurkut’un polisler tarafından öldürülmesini fotoğrafladığı için 2017‘den beri yargının, kendisi üzerinde kurduğu baskılardan söz ettiği mektubuna gazeteci Hüseyin Aykol’a gönderilmeyerek el konuldu. Mektup Okuma Komisyonu tarafından mektuba el konulmasına karşı Gök’ün yaptığı itiraz ise aynı gün içinde “mektubunda devleti katil olmakla suçladığı gerekçesi” ile reddedildi.

İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ TAMAMLANDIĞINDA…

Bunun üzerine yine Hüseyin Aykol’a hal hatır soran kısa bir mektup yazan Gök,  mektubun devamını boş bırakarak ikinci sayfanın sonuna, “Bu mektup ‘ifade özgürlüğü’ sağlandığında tamamlanacaktır” notu düştü.

GÖRÜŞÇÜYE RET

Yine Gök’ün görüşçü olarak yazdırmak istediği arkadaşına ise red kararı verildi. Kararı gösteren belgede Gök’ün “Örgütü üyesi” olarak belirtilmesi dikkat çekti. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.