en iyi rulet siteleri
Gazeteci Arslan’ın ‘tutuklu gazeteciler’ paylaşımı suç sayıldı
  • Rojev
  • Güncel
  • Gazeteci Arslan’ın ‘tutuklu gazeteciler’ paylaşımı suç sayıldı

Gazeteci Arslan’ın ‘tutuklu gazeteciler’ paylaşımı suç sayıldı

Gözaltına alınan gazeteci Fırat Can Arslan’ın, tutuklu gazetecilere dair yaptığı paylaşım “Suç ve suçluyu övmek” suçlamasına gerekçe yapıldı.

ABONE OL
Haziran 8, 2023 12:30
Gazeteci Arslan’ın ‘tutuklu gazeteciler’ paylaşımı suç sayıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANKARA – Gözaltına alınan gazeteci Fırat Can Arslan’ın, tutuklu gazetecilere dair yaptığı paylaşım “Suç ve suçluyu övmek” suçlamasına gerekçe yapıldı. 
 
Kırşehir’de başlatılan soruşturma kapsamında Ankara’daki evine yapılan baskınla gözaltına alınan Mezopotamya Ajansı (MA) muhabiri Fırat Can Arslan’ın ifadesi hala alınmadı.
 
Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’nde tutulan Arslan ile görüşen avukatları, soruşturmayla ilgili bilgi verdi. Arslan hakkında 2022 yılında Konya’da açılan bir soruşturma kapsamında işlem başlatıldığını belirten avukatlar, dosyanın daha sonra “yetkisizlik” kararıyla Kırşehir’e gönderildiğini ifade etti. Arslan’a “Suç ve suçluyu övmek” suçlamasının yönetildiğini aktaran avukatlar, söz konusu suçlamaya delil olarak ise sanal medya paylaşımlarının gösterildiğini söyledi. 
 
SANAL MEDYA PAYLAŞIMLARI İLE SUÇLANIYOR
 
Arslan’ın 22 Nisan 2022 tarihinde Kurdistan Gazetesi’nin ilk sayısının çıkarıldığı gün dolayısıyla tutuklu gazetecilerin fotoğrafıyla yaptığı paylaşım ile 9 Ekim 2022’de MA’nın Kürt siyasetçi Hatip Dicle ile yaptığı röportajın haber paylaşımı “Suç ve suçluyu övmek” suçlamasına gerekçe gösterildi.
 
Soruşturmayı yürüten savcının TEM Şube’ye giderek Arslan’la görüştüğü ve mesleğini sorduğu da belirtildi.
 
YÜKSEKDAĞ’IN ŞİİR KİTABI ALINDI
 
Öte yandan Arslan’ın evinden birçok kitabın yanı sıra Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın şiir kitabı da alındı. Arslan’ın durumunun iyi olduğunu ifade eden avukatlar, yarın adliyeye çıkarılmasının beklendiğini aktardı.
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.