Gar Katliamı: 87 aydır adalet bekliyorlar

Gar Katliamı: 87 aydır adalet bekliyorlar

Ankara Katliamı’nın 87’nci ayında, Gar önünde bir araya gelen aileler, "87 aydır, 87 adım atılmadı. Günün sonunda haklı olan kazanacak" dedi.

ABONE OL
Ocak 10, 2023 10:30
Gar Katliamı: 87 aydır adalet bekliyorlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANKARA – Ankara Katliamı’nın 87’nci ayında, Gar önünde bir araya gelen aileler, “87 aydır, 87 adım atılmadı. Günün sonunda haklı olan kazanacak” dedi. 
 
DAİŞ’in, emek ve demokrasi güçlerinin 10 Ekim 2015’te Ankara Garı önünde gerçekleştirdiği mitinge yönelik bombalı saldırısı 87’nci ayına girdi. 10 Ekim Barış Derneği (10 Ekim-Der) katliamda yaşamını yitiren 104 kişi için Ankara Garı önünde anma etkinliği gerçekleştirdi. Etkinliğe, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ankara İl Örgütü de katıldı. Yaşamını yitirenlerin fotoğraflarının yer aldığı pankartın taşındığı açıklamada, “10 Ekim’i unutma unutturma” sloganı atıldı.
 
ADALETSİZ GEÇEN 87 AY
 
Yaşamını yitirenler için saygı duruşunun ardından konuşan 10 Ekim-Der Başkanı Mehtap Sakinci Coşgun, “10 Ekim ailelerinden biri olan Sibel Tekin, 87 aydır buranın dijital kayıtlarını tutan, bütün dijital hafızasını tek başına üstlenen, bu süreçte çok önemli belgeseller kaydederek, bu katliamın unutturulmaması sürecine destek sunan biri. Sibel, bugün 10 Ekim aileleri başta olmak üzere bütün kamuoyunun vicdanında kendisine gelecek olan adaleti bekliyor. Bu anlamıyla adalet mücadelemize bir mücadelenin daha eklenmiş olması karşısında, geçen zamanın aleyhimizde işlemesi karşısında oldukça üzgün ve öfkeliyiz” dedi.
 
‘BİZ KAZANACAĞIZ’
 
İdari davalarının Danıştay ve üst mahkemelerde reddedildiğini aktaran Coşgun, şunları söyledi: “87 aydır, 87 adım atılamayan bu süreçlerde, günün sonunda haklı olan kazanacak. Günün sonunda biz kazanacağız. Günün sonunda bize getirilmeyen adaletin hiç kimseye getirilmediği görüldüğünde, aslında biz boşuna konuşmamış, boşuna gelmemiş olacağız. Bugün bu soğukta hep birlikte dayanışma halindeysek, emin olun yaptığımız hiçbir şey boşa gitmeyecek. Emin olun attığınız hiçbir adım boşa gitmeyecek.”
 
 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.