en iyi rulet siteleri
Fikri Sönmez anmasına çağrı

Fikri Sönmez anmasına çağrı

Fikri Sönmez Demokrasi ve Yerel Yönetimler Derneği, tutulduğu cezaevinde yaşamını yitiren Fatsa Belediye Başkanı Fikri Sönmez için yapılacak anmaya katılım çağrısında bulundu.

ABONE OL
Mayıs 4, 2023 17:00
Fikri Sönmez anmasına çağrı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ORDU – Fikri Sönmez Demokrasi ve Yerel Yönetimler Derneği,  tutulduğu cezaevinde yaşamını yitiren Fatsa Belediye Başkanı Fikri Sönmez için yapılacak anmaya katılım çağrısında bulundu.
 
Fikri Sönmez Demokrasi ve Yerel Yönetimler Derneği, 11 Temmuz 1980’de yapılan askeri operasyonlarla görevinden alınanıp tutuklanan ve bulunduğu Amasya Askeri Cezaevinde 5 Mayıs 1980 yılında yaşamını yitiren Fatsa Belediye Başkanı Fikri Sönmez’e ilişkin anma metni yayınladı. 
 
 ‘YOL GÖSTERMEYE DEVAM EDİYOR’
 
Sönmez’in ölümünün üzerinden 38 yıl geçtiği hatırlatılan metinde, “Hala eksikliği hissedilmekte, özlemi ilk günkü kadar sıcaklığını korumaktadır. Aradan geçen bunca yıldır, bizlere miras bıraktığı yeni yaşam ve halkın demokratik geleceği yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. 21 yıldır ülkenin içine girmiş olduğu karanlık dehlizden çıkabilmek açısından Fikri bugün de yol göstermeye devam ediyor. Mevcut tek adam rejimi karşısında halkın tüm farklılıklarıyla bir arada yaşayabilmesi ve yönetimde söz ve karar sahibi olabilmesinin işaret fişeği olarak Fatsa deneyimine yüzümüzü dönmemiz gereken bir eşikteyiz” ifadelerine yer verildi.
 
ANMAYA ÇAĞRI
 
Sönmez’in anısına yarın Fatsa’da yapılacak anma etkinliğine katılım çağrısının yapıldığı metinde, “Ben ne yaptıysam halkım için halkımla birlikte yaptım’ diyerek tarihe not düşen Devrimci Halk Önderi Fikri Sönmez, bugünkü rejim krizinden çıkış için yol göstermeye ve birlikte dayanışma içinde mücadeleyi yükseltmek açısından yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor” denildi.
 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.