en iyi rulet siteleri
Ferit Şenyaşar: Ülkenin her yerinde insanlar haykırıyor
  • Rojev
  • Güncel
  • Ferit Şenyaşar: Ülkenin her yerinde insanlar haykırıyor

Ferit Şenyaşar: Ülkenin her yerinde insanlar haykırıyor

Adalet Nöbeti’ni Urfa Adliyesi önünde sürdüren Ferit Şenyaşar, “Geldiğimiz noktada ülkenin her yerinde insanlar ‘devlet nerede’ diye haykırıyor” dedi.

ABONE OL
Şubat 27, 2023 09:00
Ferit Şenyaşar: Ülkenin her yerinde insanlar haykırıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
RIHA – Adalet Nöbeti’ni Urfa Adliyesi önünde sürdüren Ferit Şenyaşar, “Geldiğimiz noktada ülkenin her yerinde insanlar ‘devlet nerede’ diye haykırıyor” dedi.
 
Riha’nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde, 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti 707’nci gününde devam ediyor.
 
Anne Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, Pirsûs ilçesinden adliye önüne gelerek “Adalet” yazan pankartın önünde nöbeti başlattı. Burada konuşan Ferit Şenyaşar, yaklaşık 2 yıldır eylemlerine devam ettiklerini belirterek, her gün gelerek “adalet nerede, devlet nerede” diye haykırdıklarını söyledi. Yaşanan depremden sonra bu çığlığın artık her yerden yükseldiğine dikkat çeken Şenyaşar, “Buraya gelen polisler ve her gün önümüzden geçip adliyeye giden savcılar da bu çığlığımızı duyuyor. En son ülkede büyük bir deprem yaşandı. Depreme dayanıklı evler inşa edilmediğinden dolayı büyük bir felaket yaşandı. Bugün geldiğimiz noktada ülkenin her yerinde insanlar ‘devlet nerede’ diye haykırıyor” dedi.
 
‘YARGI GÖREVİNİ YAPMIYOR’
 
Davalarının hakikat olduğunun altını çizen Şenyaşar, şöyle devam etti: “Milyonlarca insan davamızı takip ediyor. Hakikatler ortaya çıkmasına rağmen yargı halen daha görevini yerine getirmiyor. Adalet tecelli edene kadar, tutuklu kardeşim serbest bırakılıncaya kadar adliye önünden ayrılmayacağız.”
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.