en iyi rulet siteleri
Erkenek Tüneli’nin bir tüpü hasara rağmen açık tutuluyor
  • Rojev
  • Güncel
  • Erkenek Tüneli’nin bir tüpü hasara rağmen açık tutuluyor

Erkenek Tüneli’nin bir tüpü hasara rağmen açık tutuluyor

Mereş merkezli depremlerden sonra bir tüpü kapatılan Erkenek Tüneli, ağır hasarlı olmasına rağmen bir tüpü ulaşıma açık tutuluyor.

ABONE OL
Şubat 26, 2023 06:30
Erkenek Tüneli’nin bir tüpü hasara rağmen açık tutuluyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
MELETÎ – Mereş merkezli depremlerden sonra bir tüpü kapatılan Erkenek Tüneli, ağır hasarlı olmasına rağmen bir tüpü ulaşıma açık tutuluyor.
 
Mereş merkezli depremlerde dökülen yapıların yanında, öve öve bitirilemeyen “duble” yollar da büyük zarar gördü. Depremden hemen sonra kentlere girişi sağlayan yollardaki devasa çatlak ve kaymalar, kentlere destek ve yardımların ulaşmasını da engelledi. Bu kapsamda zarar gören yollardan biri de 30 Mayıs 2017’de “görkemli” açılışı yapılan Malatya-Adana Karayolu üzerinde bulunan çift tüplü ve bin 816 metre uzunluğundaki Erkenek Tüneli.
 
252 milyon TL’ye mal olan ve Akdeniz bölgesini iç kesimlere bağlayan tünelin bir tüpü deprem nedeniyle gördüğü zarardan dolayı tamamıyla trafiğe kapatıldı. Tünelin ikinci tüpü ise hasarlı olmasına rağmen ulaşıma kapatılmadı. Tünelin trafiğe açık olan tüpünün tavanında ve yanlarında çatlaklar olduğu görülürken, çatlaklardan düşen beton parçaları yol boyunca kaldırımlarda toplandı. 
 
Tehlike saçan ve trafiğe açık olan tünelde herhangi bir önlem alınmazken, yol boyunca birçok bölgede çöken yollar hala tamir edilmediği için ulaşım tek şeritten sağlanıyor. 
 
MA / Dilgeş Ruvanas
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.