en iyi rulet siteleri
Erdoğan’dan HÜDAPAR’a ‘yerli ve milli’ savunma
  • Rojev
  • Politika
  • Erdoğan’dan HÜDAPAR’a ‘yerli ve milli’ savunma

Erdoğan’dan HÜDAPAR’a ‘yerli ve milli’ savunma

En düşük emekli maaşını 7 bin 500 olarak açıklayan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, ittifak görüşmelerinde bulundukları HÜDAPAR’ın “yerli ve milli” olduğunu savundu.

ABONE OL
Mart 22, 2023 21:32
Erdoğan’dan HÜDAPAR’a ‘yerli ve milli’ savunma
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ- En düşük emekli maaşını 7 bin 500 olarak açıklayan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, ittifak görüşmelerinde bulundukları HÜDAPAR’ın “yerli ve milli” olduğunu savundu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

‘HÜDAPAR YERLİ VE MİLLİ’ AÇIKLAMASI

“Cumhur İttifakı’nın 14 Mayıs’tan zaferle çıkacağından ittifak olarak hiç kuşkumuz yok” diyen Erdoğan, HÜDAPAR ittifakına dair, “Cumhur İttifakı’nın yerli, milliliğin, samimiyetin adresi. Şu anda Cumhur İttifakı’nın içerisinde yer alan BBP, HÜDAPAR’la ilgili uydurma yaklaşımlar var. Biz ittifakımızın ilkelerinde zaten uyumlu olmuşuz. Uyum olmasa Cumhur İttifakı’nın içerisinde yol yürümeyiz. Şu anda HÜDAPAR’a yakıştırılmak üzere çirkinlikler var. HÜDAPAR bunları kabul etmiyor, bizim terörle hiçbir ilgimiz olmaz diyor, tamamen yerli ve milli yapı. HÜDAPAR Cumhur İttifakına desteğini önemli ve kıymetli buluyorum. Eğer Karabağ’da, Kızılelma’da buluşabiliyorsak, eğitim, sağlık, adalet, emniyette aynı istikamette buluşabiliyorsak bizim ayrı kalmamız diye bir şey yok. Süreç içerisinde takvimi ayne uygulayabiliyorsak kapımızı kapatmamız mümkün değil. Şurada fazla bir zaman kalmadı” dedi.

KABİNEDE YER ALAN BAKANLAR ADAY

Kabinede olan bakanların adaya olduklarını da açıklayan Erdoğan, “Fuat Bey Ankara’dan bir bölgeye onu da aday yapıyoruz. Bu adaylıkları belirlerken, Fuat Bey örneğin nereli? Yozgatlı. Ankara’da Yozgat nüfusu nerede yoğun? Diyelim ki ikinci bölgede. Fuat Bey’i de orada görevlendirip. Fuat Bey siyasete bizimle teknokrat, bürokrat girdi, şimdi siyasi formayı da giyerek koşturacak. Büyükşehirler bakan arkadaşlarım için en uygun yerlerdir. Onları büyükşehirlerden belirledik, çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye belirtti.

EN DÜŞÜK EMEKLİLİK MAAŞI 7 BİN 500 TL OLDU

Emeklilerle ilgili çalışma yaptıklarını ve belirledikleri rakamı da ilgili bakanlıklara aktardıklarını söyleyen Erdoğan, “Bu akşam buradan güzel müjdeyi vermiş olayım. Bunu 7 bin 500 lira olarak bu akşam buradan açıklamış oluyoruz” diye konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.