en iyi rulet siteleri
Emine Şenyaşar hakkındaki ‘hakaret’ davası ertelendi
  • Rojev
  • Güncel
  • Emine Şenyaşar hakkındaki ‘hakaret’ davası ertelendi

Emine Şenyaşar hakkındaki ‘hakaret’ davası ertelendi

Emine Şenyaşar, AKP eski Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'a "hakaret" ettiği iddiasıyla hakim karşısına çıktı.

ABONE OL
Mayıs 16, 2023 11:30
Emine Şenyaşar hakkındaki ‘hakaret’ davası ertelendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
RIHA – Emine Şenyaşar, AKP eski Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’a “hakaret” ettiği iddiasıyla hakim karşısına çıktı.  
 
Riha’nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet Nöbeti eylemi 785’inci gününde devam ediyor.
 
Adalet Nöbeti’nin sürdüren Emine Şenyaşar, bugün “kamu görevlisine hakaret” iddiasıyla hakim karşısına çıktı. Urfa 5. Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Emine Şenyaşar ile Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nden (Yeşil Sol Parti) milletvekili seçilen Ferit Şenyaşar hazır bulundu. Emine Şenyaşar, hakkındaki iddiaları reddetti. Şenyaşar’ın avukatları ise, açılan soruşturmada polislerin görevlilerini kötüye kullandığını söyledi.
 
Mahkeme, mütalaanın hazırlanması için duruşmayı 8 Haziran’a erteledi.
 
NE OLMUŞTU?
 
Emine Şenyaşar ve Ferit Şenyaşar, 2022’de Urfa Cumhuriyet Başsavcısı ile görüşmek için adliyeye gittiği esnada Emine Şenyaşar’ın kullandığı ifadeler savcılık özel kalemi tarafından kağıda yazılarak polise teslim edildi. Polisler, AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ı arayarak “şikayetçi misiniz?” diye sormuş, Yıldız’ın, “Beyanda bulunmayacağım” demesi üzerine, savcılık kamu görevlisine hakaretten ressen soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında hazırlanan iddianame, Urfa 5 Sulh Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti. 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.