Emek ve Özgürlük İttifakı mitingi için kitlesel bildiri dağıtımı
  • Rojev
  • Güncel
  • Emek ve Özgürlük İttifakı mitingi için kitlesel bildiri dağıtımı

Emek ve Özgürlük İttifakı mitingi için kitlesel bildiri dağıtımı

Emek ve Özgürlük İttifakı 15 Ocak’ta Kartal’da gerçekleştirecekleri miting için Sultanbeyli’de yurttaşların da yoğun ilgi gösterdiği bildiri dağıtımı gerçekleştirildi.

ABONE OL
Ocak 13, 2023 15:00
Emek ve Özgürlük İttifakı mitingi için kitlesel bildiri dağıtımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İSTANBUL- Emek ve Özgürlük İttifakı 15 Ocak’ta Kartal’da gerçekleştirecekleri miting için Sultanbeyli’de yurttaşların da yoğun ilgi gösterdiği bildiri dağıtımı gerçekleştirildi.

Emek ve Özgürlük İttifakı’nın, “Yoksulluğa, Savaşa, Baskılara Dur Diyelim” çağrısıyla 15 Ocak’ta Kartal’da yapacağı mitinge ilişkin seçim çalışmaları devam ediyor. İttifak bileşenleri yöneticileri ve üyelerinin de katılımıyla İstanbul’un birçok noktasında yapılacak mitinge ilişkin çalışmalar devam ederken, bugün Sultanbeyli Meydanı’nda kitlesel bildiri dağıtımı gerçekleştirildi. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Riha Milletvekil Ayşe Sürücü, İstanbul İl Eşbaşkanı İlknur Birol’un yanı sıra ilçe yöneticilerinin de katıldığı bildiri dağıtımına yurttaşlar yoğun ilgi gösterdi.

HER YAŞTAN YOĞUN İLGİ

Esnaf ziyaretleri ile başlayan bildiri dağıtımında gençlerden, yaşlılara her kesimden yurttaşların sorunlarına dair görüşler alınırken bu sorunlara karşı önerilerde bulunuldu. Bildiri dağıtımı esnasında halka çağrı yapan HDP Riha Milletvekili Ayşe Sürücü, ülkede savaş ve yoksulluğun her geçen gün biraz daha artarak kendisini gösterdiğini belirtirken, bunun nedeninin faşizmden beslenen bir iktidar sisteminden kaynaklandığına dikkat çekti.

‘SİSTEMSEL KRİZE ÇÖZÜM OLACAĞIZ’

Var olan ekonomik krize rağmen iktidarın bu krizi inkar ettiğini söyleyen Sürücü, “Yurttaşlar bu yoksulluktan, açlık ve çaresizlikten dolayı yaşamlarına son verirken, ekonomik krizin görünürlüğü bu kadar artarken var olan iktidar ise ülke kaynaklarını savaşa harcıyor” dedi. Yurttaşlara, Emek ve Özgürlük İttifakı olarak sistemsel krize karşın çözüm olacaklarını belirten Sürücü, “Biz bu tekçi, faşist ve ırkçı sistemi değiştireceğiz ve demokratik bir Türkiye’yi inşa edeceğiz” diyerek 15 Ocak’ta yapacakları kitlesel mitinge katılma çağrısında bulundu.

MİTİNGE İZİN ÇIKTI

Öte yandan İstanbul Valiliği, Barış Emek ve Özgürlük İttifakı mitingi için Tertip Komitesi’nin yaptığı başvuruya olumlu yanıt verdi. Saat 13.00’de yapılacak mitinge izin çıktı. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.