en iyi rulet siteleri
Emek ve Özgürlük İttifakı İzmir’de halk buluşması düzenleyecek
  • Rojev
  • Politika
  • Emek ve Özgürlük İttifakı İzmir’de halk buluşması düzenleyecek

Emek ve Özgürlük İttifakı İzmir’de halk buluşması düzenleyecek

AKP-MHP iktidarının ömrünü uzatmak için yeniden savaş politikalarına sarıldığını vurgulayan Emek ve Özgürlük İttifakı bileşenleri, savaşa karşı barış, demokrasi ve özgürlük için 3 Aralık’ta İzmir’de halk buluşması gerçekleştireceğini duyurdu.

ABONE OL
Kasım 22, 2022 09:00
Emek ve Özgürlük İttifakı İzmir’de halk buluşması düzenleyecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İZMİR – AKP-MHP iktidarının ömrünü uzatmak için yeniden savaş politikalarına sarıldığını vurgulayan Emek ve Özgürlük İttifakı bileşenleri, savaşa karşı barış, demokrasi ve özgürlük için 3 Aralık’ta İzmir’de halk buluşması gerçekleştireceğini duyurdu. 
 
Emek ve Özgürlük İttifakı, 3 Aralık’ta İzmir’de yapacağı halk buluşmasına çağrı amacıyla Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir il binasında basın toplantısı düzenledi. İttifak bileşenlerinin temsilcilerinin katıldığı toplantıda basın metnini Türkiye İşçi Partisi İzmir İl Yöneticisi Zübeyde Gülhan okudu.
 
Emek ve Özgürlük İttifakı’nı Türkiye’nin tüm kentleri ve her alanda büyütmeyi hedeflediklerini söyleyen Gülhan, “Emekçilerin, işçilerin, kadınların, gençlerin, çiftçilerin ve üreticilerin, Kürtlerin ve Alevilerin, LGBTİ+’ların, çocukların, tüm ezilen kesimlerin taleplerini ve mücadelelerini ortaklaştırmak üzere yola çıkan Emek ve Özgürlük İttifakı’nın örgütlenmesine, ülkenin dört bir yanında halk buluşmalarıyla devam ediyoruz. Yaşadığımız ve her gün daha da derinleşen ekonomik, sosyal ve siyasal krizler karşısında toplumsal adalet, eşitlik ve güçlü demokrasi temelinde değişim mücadelesini ortaklaştıracak bu ittifakın İzmir’deki ilk halk buluşmasını gerçekleştireceğiz” dedi.
 
SAVAŞ POLİTİKALARI
 
AKP ve MHP iktidarının ömrünü uzatmak için yeniden savaş politikalarına sarıldığını vurgulayan Gülhan, şöyle devam etti: “Taksim’de sivillere yönelik gerçekleştirilen ve iktidar tarafından karartılmaya çalışılan vahşi saldırı gerekçe gösterilerek 19 Kasım’da Kuzey ve Doğu Suriye’nin birçok sivil yerleşim bölgesine yönelik gerçekleştirilen hava saldırısı, Türkiye halklarının değil iktidarın beka saldırılarıdır. Sıkıştığı, siyaseten iflas ettiği ve yönetemediği her dönemde Türkiye halklarına, emekçilerine, ezilenlerine yönelik şiddet yöntemlerine sarılan AKP-MHP iktidarı, aynı yıkıcı politikaları bölge halklarına da dayatmaktadır.”
 
3 ARALIKTA HALK BULUŞMASI
 
Bütün toplumsal hareket ve yurttaşlara çağrı yapan Gülhan, “Hep beraber sorumluluk alalım. Toplumu köleleştirmek isteyen, savaşla, zulümle ve açlıkla halkları teslim almaya çalışan, baskı ve sansürle gerçekleri karartmayı amaçlayan iktidarın yangın yerine çevirdiği ülkeyi ortak taleplerimiz ve birlikte mücadelemizle özgür ve demokratik bir şekilde yeniden inşa edelim. İzmir’de emeğin, özgürlüğün seçeneğini büyütmek için ilk adımı atıyoruz. 3 Aralık Cumartesi günü saat 14.00’te Çiğli Fakir Baykurt Konferans Salonu’nda şimdi Emek ve Özgürlük Zamanı İzmir Halk Buluşması’nda bir araya geliyoruz” diye konuştu.
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.