en iyi rulet siteleri
Eksik beyan nedeniyle 2 siyasetçi hakkında yakalama kararı
  • Rojev
  • Güncel
  • Eksik beyan nedeniyle 2 siyasetçi hakkında yakalama kararı

Eksik beyan nedeniyle 2 siyasetçi hakkında yakalama kararı

Hasta tutukluların tahliye edilmesi için ATK önünde yaptıkları eylem nedeniyle yargılanan Devrimci Parti Eş Genel Başkan Yardımcısı Burcu Gül Çubuk ve MYK üyesi Yeşim Tükel hakkında eksik beyan nedeniyle yakalama kararı çıkartıldı.

ABONE OL
Şubat 28, 2023 18:00
Eksik beyan nedeniyle 2 siyasetçi hakkında yakalama kararı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İSTANBUL- Hasta tutukluların tahliye edilmesi için ATK önünde yaptıkları eylem nedeniyle yargılanan Devrimci Parti Eş Genel Başkan Yardımcısı Burcu Gül Çubuk ve MYK üyesi Yeşim Tükel hakkında eksik beyan nedeniyle yakalama kararı çıkartıldı.

Hasta tutukluların tahliye edilmesi için Adli Tıp Kurumu (ATK) önünde yaptıkları protesto eylemi nedeniyle haklarında “Toplantı ve gösteri kanununa muhalefet etmek” iddiasıyla dava açılan 16 kişinin yargılandığı davanın üçüncü duruşması Bakırköy 51’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Yargılanan isimlerin katılmadığı duruşmada iddia makamının eksik hususların giderilmesine dair talebinin ardından ara kararını açıklayan mahkeme, Devrimci Parti Genel Başkanı Burcu Gül Çubuk ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Yeşim Tükel hakkında eksik beyan nedeniyle yakalama kararı çıkarttı.

Mahkeme ayrıca söz konusu eyleme dair görüntülerin de gönderilmesi için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne müzakere yazılmasına karar vererek, duruşmayı 6 Haziran’a erteledi. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.