en iyi rulet siteleri
Efrîn’e saldırıların 5’inci yıldönümünde yürüyüş
  • Rojev
  • Güncel
  • Efrîn’e saldırıların 5’inci yıldönümünde yürüyüş

Efrîn’e saldırıların 5’inci yıldönümünde yürüyüş

Türkiye’nin Efrin’e yönelik saldırılarının 5’inci yıldönümünde yapılan yürüyüş ve açıklamalarda, Kurdistan halkının beraberliğine vurgu yapılarak “Efrîn’e döneceğiz” denildi.

ABONE OL
Ocak 20, 2023 18:30
Efrîn’e saldırıların 5’inci yıldönümünde yürüyüş
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ – Türkiye’nin Efrin’e yönelik saldırılarının 5’inci yıldönümünde yapılan yürüyüş ve açıklamalarda, Kurdistan halkının beraberliğine vurgu yapılarak “Efrîn’e döneceğiz” denildi. 

Türkiye’nin Efrîn’e yönelik işgal saldırılarının 5’inci yıl dönümü dolayısıyla Halep’in Şêxmeqsûd ve Eşrefiyê mahallelerinde yürüyüş yapıldı. Şêxmeqsûd Mahallesi’nden Eşrefiyê Mahallesi’ndeki Zeytin Kavşağı’na kadar süren yürüyüşte saldırılarda yaşamını yitirenlerin resimleri taşındı. YPG, YPJ ve HRE direnişini selamlayan sloganların atıldığı yürüyüşte, “Dönmek yeminimizdir” ve “İşgale ve demografinin değiştirilmesine hayır” yazılı pankartlar açıldı. Yürüyüş ardından Kongra Star İletişim Komitesi Üyesi Nêrgiz Bekir ile Kanaat Önderleri Meclis Komite Üyesi Şêx Elî El Hesen konuşma yaptı.

‘BERABERLİĞİNİ İNŞA ETMELİDİR’

Nêrgiz Bekir, Efrîn’in Kürdistan’ın kalbi ve direnişin kalesi olduğunu belirterek, halkın güçlü bir iradeyle işgali reddettiğini vurguladı. Bekir, “Efrîn’i özgürleştirmenin silahı direniş ve mücadele hattının devamıdır. İşgale, soykırımcı saldırılara ve komplocuların planlarına karşı Kürdistan halkı birlik olmalıdır. Başûr, Bakûr, Rojava ve Rojhilat’a yönelik saldırılara ve İmralı’daki tecride karşı halk birlik ve beraberliğini inşa etmelidir. Hiç kimse devrimimizi yenemez. Savaşçılarımızın iradesiyle zaferi elde edeceğiz ve Önder Öcalan’ın felsefesinden beslenen halkı dünyaya göstereceğiz” dedi.

‘EFRİN’E DÖNECEĞİZ’

Kanaat Önderleri Meclis Komite Üyesi Şêx Elî El Hesen ise, Efrîn halkının işgal saldırılarına karşı gösterdiği direnişe dikkat çekerek, “Efrîn işgalinin 5’inci yıl dönümü olan günlerden geçiyoruz. 18 Ocak’ı her hatırladığımızda üzülüyor ve inciniyoruz. Burada Şêxmeqsûd Mahallesi’nde direniyoruz. Şehitlerimizin kanı ve çocuklarımızın gözyaşları üzerine yemin ediyoruz ki Efrîn’e döneceğiz” diye konuştu. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.