en iyi rulet siteleri
Dünya Müslüman Aydınlar Birliği’nden Amedspor için açıklama
  • Rojev
  • Güncel
  • Dünya Müslüman Aydınlar Birliği’nden Amedspor için açıklama

Dünya Müslüman Aydınlar Birliği’nden Amedspor için açıklama

Dünya Müslüman Aydınlar Birliği, Amedspor'a yönelik saldırıda önleyici güvenlik önlemleri almayan polisler hakkında soruşturma başlatılmasını istedi.

ABONE OL
Aralık 28, 2023 00:38
Dünya Müslüman Aydınlar Birliği’nden Amedspor için açıklama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ – Dünya Müslüman Aydınlar Birliği,  Amedspor’a yönelik saldırıda önleyici güvenlik önlemleri almayan polisler hakkında soruşturma başlatılmasını istedi.

Dünya Müslüman Aydınlar Birliği, Bursa’da Amedspor’a yönelik ırkçı saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

Bursaspor ile Amedspor arasında oynanan futbol müsabakası öncesi ve sonrasında yaşananlar ve nefret içerikli ırkçı saiklerle gerçekleştirilen saldırının kamuoyunu derinden etkilediğine yer verilen açıklamada, “Müsabaka sırasında, Türkiye’nin dehşet derecede karanlık 1990′ lu yılları ile özdeşleşen ve sembolleşen paramiliter güçlerin sembol ve 1xbet güncel isimlerinin Bursaspor tribünlerinde posterlerinin sergilenmesi kaygı vericidir” denildi.

‘SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ’

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: “Depremden dolayı Ülke olarak yaşadığımız bu zor süreçte kardeşlik ve yardımlaşmanın en güzel örneklerinin sergilendiği bir zamanda, İsimleri pek çok ağır insan hakkı ihlalleriyle birlikte anılan fail konumundaki sembol ve isimler maalesef Kürtlere tehdit unsuru olarak gösterilmektedir. Irkçı, nefret içerir ve tehdit unsurunu yansıtan posterlerin asılması hususunda sorumluluğu bulunan faillerin önleyici güvenlik önlemlerin alınmamasından kaynaklı kolluk görevlileri açısından adli ve idari soruşturmanın başlatılmasını, hukuki sürecin Dünya Müslüman Aydınlar Birliği olarak takipçisi olacağımızı, yaşananları evrensel insan hakları ve hukuk açısından kınıyor kamuoyuna bildiririz.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.