en iyi rulet siteleri
Doktor hasta tutukluya şikayetini değil, ‘suçu’nu sordu!
  • Rojev
  • Güncel
  • Doktor hasta tutukluya şikayetini değil, ‘suçu’nu sordu!

Doktor hasta tutukluya şikayetini değil, ‘suçu’nu sordu!

Açlık grevinin 44’üncü gününde olan akromegali hastası tutuklu Ekim Polat, emar çektirmek için götürüldüğü hastanede şikayeti dinlemeyen doktor, hangi “suçtan” tutuklu olduğunu sordu.

ABONE OL
Eylül 13, 2022 14:00
Doktor hasta tutukluya şikayetini değil, ‘suçu’nu sordu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
DENİZLİ – Açlık grevinin 44’üncü gününde olan akromegali hastası tutuklu Ekim Polat, emar çektirmek için götürüldüğü hastanede şikayeti dinlemeyen doktor, hangi “suçtan” tutuklu olduğunu sordu. 
 
Denizli T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan 24 yaşındaki ağır hasta tutuklu Ekim Polat’ın tedavi hakkı için başlattığı açlık grevi 44’üncü gününde sürdürüyor. Polat’ın annesi Songül İlker de oğlunun taleplerinin karşılanması için 36 gündür cezaevi önünde oturma eylemi yapıyor. 
 
Bugün oğluyla kapalı görüş gerçekleştiren İlker, oğlunun akromegali hastası olduğunu ve durumunun ciddi olduğunu yineledi. Oğlunun geçen hafta beyin emarı (MR) çekildiğini belirten İlker, “Sonuca ulaşmamızı engelliyorlar. Doktor ‘küçük bir tümör var’ demiş. Zaten o küçük şey çocuğun hayatını alt üst ediyor. Biz tümör 10 kilo demedik. Küçük bir şey ama beyine baskı yapıyor, tüm organları etkiliyor. Çocuğun görme kaybı da bundan kaynaklı yaşanıyor. Bugün daha da kötüydü. Gözleri gitmiş, yüzü küçülmüş, ayakta dururken zorlanıyor. Akromegali’den kaynaklı boyu 2 ayda 5 santimetre uzamış. Durumu kötü yani” dedi.
 
TEDAVİ ENGELLENİYOR
 
Tedaviyi engellemek için sonuçların gizlendiğini ifade eden İlker, “Ameliyat olması için bu sonuçları öğrenmemiz gerekiyor. Ameliyat olup beynindeki tümör alınınca tedaviye devam edilecek. Ama bunlar engelleniyor. Kan için hastaneye gitmesi gerekiyordu ama kendisini çok kötü hissettiği için gidememiş. Bu haftada götürmemişler. Gidip kanının alınması, bazı tetkikler yapılması, hastaneye yatması gerekiyor. Ama buna müsaade etmiyorlar. Şu an da hapishanede değil hastanede olması gerekiyordu. Neden sonuçları gizliyor, ameliyat olmasını engelliyorsunuz? Sonuçlar ortaya çıkınca içerde kalmaması gerektiği anlaşılacak. Çocuğa hala işkence yapılıyor, içeride tutuluyor” diye konuştu.
 
DOKTOR HANGİ SUÇTAN TUTUKLANDIĞINI SORDU
 
MR sonuçlarını almak için Denizli Devlet Hastanesi’ne gittiğini fakat sonuçların verilmediğini de sözlerine ekleyen anne İlker, şöyle devam etti: “Bir doktor tedavi etmesi gereken birisine neden ‘sen hangi suçtan tutuklusun’ diye sorar mı? Denizli Devlet Hastanesi, Denizli T Tipi’ne bağlı çalıştığı için bu durumu yaşıyoruz. Herkes insanlığını bir kenara koydu. Kimse görmediği, duymadığı için Ekim bu hale geldi. Bunun nedeni sessiz kalanlardır. Ben kimseye sesimi duyuramadığım için buraya gelip, nöbete başladım. 1 buçuk ay içinde MR çekilmesi sağladım.” 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.