en iyi rulet siteleri
Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi boşaltıldı
  • Rojev
  • Güncel
  • Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi boşaltıldı

Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi boşaltıldı

Diyarbakır D T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan yaklaşık 300 tutuklunun yer belirtilmeden sevk edildikleri öğrenildi.

ABONE OL
Mart 7, 2023 11:00
Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi boşaltıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AMED – Diyarbakır D T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan yaklaşık 300 tutuklunun yer belirtilmeden sevk edildikleri öğrenildi. 
 
Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi’nin, 5 Mart Pazar günü ani bir baskınla tamamen boşaltıldığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, cezaevinde tutulan yaklaşık 300 tutuklu kendi istemleri dışında başka cezaevlerine sevk edildi. Tutukluların hangi cezaevlerine gönderildiğine dair ise bilgi edinilmedi. 
 
AĞIR HASTA ÖZKAN DA SEVK EDİLDİ 
 
İnsan Hakları Derneği’nin (İHD) acil tahliye edilmesi gereken 38 ağır hasta tutuklu listesinde yer alan Mehmet Emin Özkan ve ona refakatçilik yapan oğlu Ahmet Özkan da sevk edilenler arasında yer alıyor. Özkan ve oğlunun Diyarbakır 1 Nolu Yüksek Güvenlikli Cezaevi’ne gönderildikleri öğrenildi. Mehmet Emin Özkan ve oğlunun, sevk edildiklerine dair bilgi cezaevi idaresi tarafından aileye bildirildi. Cezaevinde babasına refakat eden Ahmet Özkan, dün ailesiyle haftalık telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Özkan, kardeşi Selma Özkan’la yaptığı görüşmede, “Pazar günü sürgün edildik. Babamın birçok hastalığı var ve bunlar ilerlediği için merdivenlerde yürüyemiyor. Bu nedenle ona alt katta yatak yaptık. Orada kalıyor” bilgisini paylaştı. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.