en iyi rulet siteleri
Depremzede tekstil işçileri işten atılmakla tehdit edildi
  • Rojev
  • Güncel
  • Depremzede tekstil işçileri işten atılmakla tehdit edildi

Depremzede tekstil işçileri işten atılmakla tehdit edildi

Depremden etkilenen Meletî’de, Mil-May Tekstil yönetimi, depremde evleri yıkıldığı ve yakınlarını kaybettikleri için işe gidemeyen işçileri tazminatsız şekilde işten atmakla tehdit etti.

ABONE OL
Şubat 16, 2023 21:00
Depremzede tekstil işçileri işten atılmakla tehdit edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ- Depremden etkilenen Meletî’de, Mil-May Tekstil yönetimi, depremde evleri yıkıldığı ve yakınlarını kaybettikleri için işe gidemeyen işçileri tazminatsız şekilde işten atmakla tehdit etti.

BİRTEK-SEN Genel Başkanı Mehmet Türkmen, Meletî’de Mil-May Tekstil yönetiminin, depremde evleri yıkıldığı ve yakınlarını kaybettikleri için işe gidemeyen işçileri tazminatsız şekilde işten atmakla tehdit ettiğini duyurdu.

Türkmen, Mil-May Tekstil işçilerine gönderilen mesajı “Malatya’daki Mil-May Tekstil adlı fabrikanın, ‘Evimiz yıkıldı’, ‘Yakınlarımızı kaybettik’, ‘Bu halde işe nasıl gelelim’ diyen işçilere gönderdiği mesaj. İş akdiniz derhal, tazminatsız feshedilecek! Öyle mi Mil-May patronu? Bu da BİRTEK-SEN’in size mesajı: Hele bir deneyin” notuyla paylaştı.

Evrensel’de yer alan habere göre, işçilere yollanan mesajda şu ifadeler yer aldı: “Öncelikle 06.02.2023 tarihinde yaşanan üzücü ve yıkıcı deprem felaketi nedeniyle acılarınızı paylaşıyoruz. Tarafınız ile daha önce yapmış olduğumuz görüşmede hepimizi derinden sarsan deprem nedeniyle işe devam edemeyeceğinizi tarafımıza bildirmiş bulunmaktasınız. İşe devam etmeyeceğiniz yönünde kararınız kesin ise her ne kadar bu şekilde iş akdinizin sona ermesini istemesek de yasal yükümlülüklerimizin olması iş yerindeki faaliyetlerin devam etmek zorunda olması nedeniyle iş akdinizin 4857 sayılı İş Kanunu’nun 25/III. maddesi gereğince haklı nedenle derhal, tazminatsız olarak feshedileceğini tarafınıza bildiririz.Tekrar geçmiş olsun dileklerimizle.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.