en iyi rulet siteleri
Depremde hasar gören ‘TAG Otoyolu’ haberine erişim engeli
  • Rojev
  • Güncel
  • Depremde hasar gören ‘TAG Otoyolu’ haberine erişim engeli

Depremde hasar gören ‘TAG Otoyolu’ haberine erişim engeli

TAG Otoyolu’nun depremlerde hasar gördüğünü ve yarıklar oluştuğunu konu alan habere erişim engeli getirilirken, şirket avukatının savunması dikkat çekti.

ABONE OL
Mart 15, 2023 06:30
Depremde hasar gören ‘TAG Otoyolu’ haberine erişim engeli
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANKARA – TAG Otoyolu’nun depremlerde hasar gördüğünü ve yarıklar oluştuğunu konu alan habere erişim engeli getirilirken, şirket avukatının savunması dikkat çekti.
 
Geçtiğimiz yıl Ankara’da meydana gelen fırtınada zarar gören AFAD binasını yapan Silahtaroğlu İnşaat’ın yaptığı Tarsus-Adana-Antep (TAG) Otoyolu’nda 6 Şubat’ta meydana gelen Mereş merkezli depremlerde yarıklar oluştuğu haberine erişim engeli getirildi.
 
23 İÇERİK ENGELLENDİ
 
Erişim engeli kararı, Silahtaroğlu Mühendislik İnşaat’ın avukatının İstanbul Anadolu 4’üncü Sulh Ceza Hâkimliği’ne başvurması sonucu alındı. Şirketin avukatı, haber ve sosyal medya paylaşımlarında “uygun düşmeyen, tahrik edici, yalın bir okuyucuda husumet ve kuşku yaratıcı dil ve ifade kullanılmak suretiyle müvekkilinin kişilik haklarına saldırı teşkil eden, haber verme biçimi ile uyuşmayan, eleştiri sınırlarını aşan ifade ve haber verme hürriyetine mütecaviz paylaşımlarda bulunulduğunu, eleştiri sınırının aşıldığını” savundu. Hâkimlikçe talep, haklı bulunurken, T24’ün de arasında olduğu 23 içerik engellendi.   
 
3 MİLYARLIK İHALE HABERİNE DE ENGEL
 
Öte yandan duyuru yapılmadan düzenlenen İzmir’deki yol yapım ve Sabiha Gökçen Havalimanı 3. Etap İşler Yapım ihaleleri için özel olarak davet edilen Silahtaroğlu İnşaat ve ortaklarına iki günde toplam 3 milyar 149 milyon liralık ihale verildiği haberine de erişim engeli getirildi.
  
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.