en iyi rulet siteleri
Deprem bölgesinde 8 Mart: Dayanışma büyüyor
  • Rojev
  • Kadın
  • Deprem bölgesinde 8 Mart: Dayanışma büyüyor

Deprem bölgesinde 8 Mart: Dayanışma büyüyor

TJA öncülüğünde 8 Mart kapsamında depremin merkez üssü Mereş’te depremzedelerle buluşan kadınlar, dayanışma kapsamında kadınların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

ABONE OL
Mart 6, 2023 15:33
Deprem bölgesinde 8 Mart: Dayanışma büyüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MEREŞ – TJA öncülüğünde 8 Mart kapsamında depremin merkez üssü Mereş’te depremzedelerle buluşan kadınlar, dayanışma kapsamında kadınların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. 

Tevgera Jinên Azad (TJA), Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Kadın Meclisi, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi ve Kadın Zamanı Derneği’nden oluşan 40 kişilik ekip, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında hazırladıkları yardım malzemeleri ile depremin merkez üssü olan Mereş’in Bazarcix (Pazarcık) ilçesinde kadınlarla bir araya geldi. Burada açıklama yapan kadınlar iki gruba ayrılarak, Bazarcix ilçesi ve Narlı’da depremzede kadınlarla bir araya geldi. Kadınlar, dayanışma kapsamında hazırladıkları ihtiyaç malzemelerinin olduğu yardım paketlerini kadınlara verdi. 

NARLI

TJA aktivistleri ve HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm’ün de aralarında bulunduğu heyet, Narlı’da Bahçelievler ve İsmet Paşa mahallelerinde depremzede kadınlar için hazırladıkları kitleri dağıttı. Kadınlar, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) dağıtılan yardımlara el koyduğunu ve yardımların eşit dağıtılmadığını belirterek, “Gönderilen yardımlara bile ikircikli yaklaşılıyor. Bir afet yaşandı, bunu Alevi’si, Sünni’si mi olur?” sözleriyle tepki gösterdi.

Kadınlar daha sonra Narlı’da bulunan çadır kentteki kadınları da ziyaret ederek, dayanışma mesajı verdi. 

BAZARCİX

HDP milletvekilleri Dilşat Cambaz ve Oya Ersoy ile HDP İstanbul Eşbaşkanı İlknur Birol’un da aralarında olduğu kadınlar, Bazarcix ilçesinde mahalle mahalle kadınlara ihtiyaç malzemelerinin olduğu yardım paketlerini verdi. Fatih Mahallesi’nde bulunan bir çadır kente geçen kadınlar, kadınlara yardım malzemeleri vererek, sohbet etti. “HDP dışında hiç kimse yardımımıza gelmedi. Siz olmasanız halimiz kötü olurdu” diyen depremzedeler, gösterdikleri dayanışma için İstanbul’dan gelen kadınlara teşekkür etti. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.