en iyi rulet siteleri
Deprem bölgesinde 118 bin bina yıkık, ağır hasarlı ve yıkılacak
  • Rojev
  • Güncel
  • Deprem bölgesinde 118 bin bina yıkık, ağır hasarlı ve yıkılacak

Deprem bölgesinde 118 bin bina yıkık, ağır hasarlı ve yıkılacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, deprem bölgesinde 118 bin binanın yıkık, acil yıkılacak ve ağır hasarlı olduğunun tespitini yaptıklarını açıkladı.

ABONE OL
Şubat 19, 2023 20:30
Deprem bölgesinde 118 bin bina yıkık, ağır hasarlı ve yıkılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, deprem bölgesinde 118 bin binanın yıkık, acil yıkılacak ve ağır hasarlı olduğunun tespitini yaptıklarını açıkladı.
 
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Dîlok’taki Afet Koordinasyon Merkezi’nde açıklamalarda bulundu. 11 ilde süren hasar tespit çalışmalarında 3 milyon 520 bin bağımsız bölümün incelemesinin tamamlandığını bildiren Kurum, “927 bin binadan, 118 bin binada yıkık acil yıkılacak ve ağır hasarlı olduğu tespitini yaptık” dedi.
 
Dîlok’ta 16 binin acil yıkılacak bina olduğunu tespit ettiklerini söyleyen Kurum, “Mart ayı başında 30 bin konutun inşaatına başlayacağımızı söylemiştik ve bu sayıyı artıracağız. 1 yıl içerinde teslim ediyor olacağız. İnşaatlara ilişkin ön görüşmelerimizi yaptık ve tedarik zincirini kuruyoruz. Konutlarımız zemin artı 3-4 katı geçmeyecek. Ovalardan dağlara doğru yerleşimleri bu alanlara çekmek suretiyle tüm jeolojik etütleri yapıyoruz” ifadelerini kullandı.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.