DOLAR 18,5870 -0.3%
EURO 18,5125 0.59%
ALTIN 1.028,300,31
BITCOIN 3774610,61%
Diyarbakır
26°

AÇIK

12:58

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Denizli’de sosyal konut alanı satılıyor
  • Rojev
  • Güncel
  • Denizli’de sosyal konut alanı satılıyor

Denizli’de sosyal konut alanı satılıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin üzerinde ucuz konut şerhi bulunan 2 milyon metrekarelik sosyal konut alanını satışa çıkardığını belirten CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, alanın satışının durdurularak, toplu konut yapılması çağrısında bulundu.

ABONE OL
Eylül 15, 2022 17:00
Denizli’de sosyal konut alanı satılıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DENİZLİ – Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin üzerinde ucuz konut şerhi bulunan 2 milyon metrekarelik sosyal konut alanını satışa çıkardığını belirten CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, alanın satışının durdurularak, toplu konut yapılması çağrısında bulundu. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin üzerinde ucuz konut şerhi olan 2 milyon metre karelik sosyal konut alanını satışa çıkardığını açıkladı. Karaca yaptığı yazılı açıklamada, 2 milyon metrekarelik devasa alanın Milli Emlak’tan dar gelirli vatandaşlar için düşük ödemelerle ev sahibi olmaları için satın alındığını, bu devasa arazinin ucuz konut amacıyla kullanılması yönünde tapuda şerh düşüldüğünü belirtti. 
 
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a seslenen Karaca, “Düşündük ki madem bu kadar halktan yanasınız, madem bu kadar dar gelirli vatandaşlarımızı düşünerek sosyal devletçilik oynamaya kalkışıyorsunuz. Rantı değil halkı seçin de görelim. Deprem bölgesi Denizli’de 5 kat imarlı bu alanı, 15 kata dek artırdı ve 5 adaya bölerek 2 milyon metrekarelik alanı satışa çıkarma yetkisi aldı. Başkan Osman Zolan satış için yetki aldı. Madem AKP Genel Başkanı yüzyılın projesi diye sosyal konut projesi açıklıyor. Siz de Denizli’de kamudan satın alınan bu yeri TOKİ’ye devredin ki yoksul, dar gelirli vatandaşlarımız ev sahibi olsun” dedi. 
 
‘DAVAYI DİKKATE ALIN’
 
Mimarlar Odası Denizli Şubesi’nin açtığı yürütmeyi durdurma talebinin göz önünde bulundurulmasını isteyen Karaca, “CHP’li Belediye Başkanı Ali Marım zamanında toplu konut yapmak üzere Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı ve bedeli o dönem projeye dahil olan vatandaşlarca ödenen ve bağışlarla sağlanan arazinin satışa çıkarılmaması için Denizli kamuoyu ve meslek odaları da tepkili… Barınma hakkı en temel insan haklarından biridir. Bu arazinin de bu haktan mahrum ihtiyaç sahibi vatandaşlar için gecekondu dönüşüm yönetmeliğine uygun kullanılması gerekirken milletin malını millete vermeme yetkisini nereden alıyorsunuz? Kamu yararını tamamen unuttunuz anlıyoruz ama Denizli’nin hakkını gasp eden başkan olmak istemiyorsanız tepkileri dikkate almanızı öneriyoruz” ifadelerini kullandı.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.