en iyi rulet siteleri
Denizli Emek ve Demokrasi Güçleri’nden sandığa gitme çağrısı
  • Rojev
  • Güncel
  • Denizli Emek ve Demokrasi Güçleri’nden sandığa gitme çağrısı

Denizli Emek ve Demokrasi Güçleri’nden sandığa gitme çağrısı

Denizli Emek ve Demokrasi Güçleri sandığa gitme çağrısında bulunarak, “Geleceğimize birlikte sahip çıkmaya çağırıyoruz. Şimdi söz sırası bizde. Şimdi halkın zamanıdır” dedi.

ABONE OL
Mayıs 26, 2023 17:30
Denizli Emek ve Demokrasi Güçleri’nden sandığa gitme çağrısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DENİZLİ – Denizli Emek ve Demokrasi Güçleri sandığa gitme çağrısında bulunarak, “Geleceğimize birlikte sahip çıkmaya çağırıyoruz. Şimdi söz sırası bizde. Şimdi halkın zamanıdır” dedi.

Denizli Emek ve Demokrasi Güçleri, ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin Candoğan Parkı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya Yeşil Sol Parti Antalya Milletvekili Saruhan Oluç, Yeşil Sol Parti Colemerg Milletvekili Vezir Parlak ve çok sayıda yurttaş katıldı. Açıklamanın yapıldığı alanda, “Tek adam rejimini bitirmek senin elinde. Sandığa git, oy ver iradene sahip çık” sık sık, “Erdoğan gidecek biz kalacağız”, “Faşizme karşı omuz omuza”, “Erdoğan’dan hesabı halk soracak” sloganları atıldı. Basın açıklamasını Emek ve Demokrasi Güçleri adına Dilan İpek okudu.

28 Mayıs seçimlerinde, halkın ekmeğine, ülkenin demokrasisine ve özgürlüklerine göz koyanları göndereceklerini belirten İpek, tek adam rejimine son vereceklerini söyledi. İpek, “Sevgili Denizli halkı, tek adam rejimi değişmelidir. Eğer değişmezse; Enflasyon yükselir, hayat pahalılığı daha da artar. Eğer değişmezse; işsizlik artar, milyonlarca genç işsiz kalır. Adaletsizlik sürer, haksızlık hukuksuzluk artar, doğa talanı devam eder. Dereler kurur, ormanlar yok olur, kuraklık artar. Eğer değişmezse; zengin daha zengin, yoksul daha yoksul hale gelir. Yurttaşlar inanç ve kimliklerinden dolayı daha çok ayrımcılığa uğrar, Kürt sorunu basta olmak üzere önemli birçok sorunun çözümü imkansız hale gelir” dedi.

‘TEK ÇARE SANDIĞA GİTMEK’

Tek adam rejimine son verilmediği takdirde, kendinden olmayanın terörist ilan edilmeye devam edeceğini kaydeden İpek, kamplaşmaların artacağını ifade etti. İpek devamla, “Kimse düşüncelerini özgürce söyleyemez, baskı artar. Kadınların tüm kazanımları ortadan kaldırılır, kadin cinayetleri artarak devam eder. Tek çaremiz var. O da sandığa gitmek ve tek adam rejimine son vermektir. Herkesi bu mücadeleye omuz vermeye, geleceğimize birlikte sahip çıkmaya çağırıyoruz. Şimdi söz sırası bizde. Şimdi halkın zamanıdır” diye konuştu.

‘TEK ADAM REJİMİNİ GÖNDEREREK KUTLAYACAĞIZ’

Daha sonra söz alan Yeşil Sol Parti Antalya Milletvekili Saruhan Oluç, 28 Mayıs seçimlerini  herkesin rahat bir nefes alabilmesi için önemli olduğunu söyledi.  Oluç, “Tek adam rejimine son vermek için sandığa gitmek gerekiyor. Bu seçimde, tek adam rejimi devam mı etsin yoksa demokrasimi gelsin seçimidir. Bu seçim bütün haklarımız tek adamın iki dudağı arasında mı olsun yoksa demokrasimi gelsin seçimidir. Bu nedenle sadece oy vermek yetmiyor. Sandıklara sahip çıkmakta çok önemli. 28 Mayıs günü tek adam rejimini göndererek kutlayacağız” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.