en iyi rulet siteleri
DBP’ten gözaltılara tepki: Başaramayacaklar
  • Rojev
  • Politika
  • DBP’ten gözaltılara tepki: Başaramayacaklar

DBP’ten gözaltılara tepki: Başaramayacaklar

Mersin merkezli soruşturma kapsamında gerçekleştirilen gözaltılara tepki gösteren DBP, "Devleti kendi çıkarları doğrultusunda kullanan faşist blok, gözaltılarla Kürtleri yıldıracaklarını sanıyorlar. Ama bunlar nafile çabalardır" dedi.

ABONE OL
Mayıs 23, 2023 12:32
DBP’ten gözaltılara tepki: Başaramayacaklar
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AMED – Mersin merkezli soruşturma kapsamında gerçekleştirilen gözaltılara tepki gösteren DBP, “Devleti kendi çıkarları doğrultusunda kullanan faşist blok, gözaltılarla Kürtleri yıldıracaklarını sanıyorlar. Ama bunlar nafile çabalardır” dedi.
 
Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Genel Merkezi, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “sanal medya paylaşımları” gerekçesiyle parti üye ve çalışanlarının gözaltına alınmasına dair yazılı açıklama yayınladı. AKP ve MHP iktidarının Türkiye’yi karanlık bir geleceğe doğru götürdüğüne vurgu yapılan açıklamada, Cumhur İttifakı “savaş ittifakı” olarak nitelendirildi. Açıklamada, “14 Mayıs’ta gerçekleşen 1’nci tur seçimlerinde, Kürt halkının tercihi ile demokrasiyi geliştirebilecek bir süreçten yana tavır koyması faşist bloğun uykularını kaçırmaktadır” denildi. 
 
‘BAŞARAMAYACAKLAR’
 
Vali, kaymakam, asker vb. gibi devlet kurumlarının başında olan kişilerin, Kürtlerin seçimde tercihlerinin değiştirilmesi noktasında tehdit oluşturduğuna vurgu yapılan açıklamada,“Devleti kendi çıkarları doğrultusunda kullanan faşist blok, tehdit baskı ve gözaltılarla Kürtleri yıldıracaklarını sanıyorlar. Oysa ki, bizim tarihimiz direniş ve mücadeleyle yazılmıştır. 90’lı yıllar ve sonrasında başaramadıklarını tekrar tekrar deniyorlar. Ama bunlar nafile çabalardır. Başarmayacaklar! Kürt halkı buna izin vermeyecek, faşist bloğa karşı Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde de iradesini ortaya koyacak ve bu karanlık günleri aydınlığa çevirmek için her zaman mücadelesine devam edecektir” ifadelerine yer verildi. 
 
Açıklamanın sonunda, gözaltına alınanların derhal serbest bırakılması istendi. 
 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.