en iyi rulet siteleri
Davutoğlu: Halkın kararına saygı göstermemiz gerekir
  • Rojev
  • Politika
  • Davutoğlu: Halkın kararına saygı göstermemiz gerekir

Davutoğlu: Halkın kararına saygı göstermemiz gerekir

İstanbul’da oyunu kullanan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Bu halkın kararı ne olursa ona hiç tereddütsüz saygı göstermemiz gerekir” diye konuştu.

ABONE OL
Mayıs 14, 2023 13:00
Davutoğlu: Halkın kararına saygı göstermemiz gerekir
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – İstanbul’da oyunu kullanan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Bu halkın kararı ne olursa ona hiç tereddütsüz saygı göstermemiz gerekir” diye konuştu. 
 
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde oy verdi. İstanbul Eyüpsultan’da oyunu kullanan Davutoğlu, “Bugün halkın konuşma vakti. ‘Halk ne konuşursa doğru konuşur’ diye düşünmemiz, bu halkın kararı ne olursa ona hiç tereddütsüz saygı göstermemiz gerekir. Bu, Türkiye’de demokratik bilincin yansıması olacak. Ben, 14 Mayıs 1950’de olduğu gibi Türkiye’de çok partili sistemde demokratik teamüllerin oluşması açısından bir dönüm noktası olacağı kanaatindeyim. Biz önümüzdeki yüzyıla, demokratik hukuk devletine dayalı, insan hak ve özgürlüklerine saygılı, dünyada itibarlı, kendi içinde toplumsal barışı sağlamış, bütün kesimleriyle, farklı düşünceleriyle, inançlarıyla, barış içinde yaşayan bir toplum olma idealiyle girmek durumundayız. Seçimler, bu idealin gerçekleşmesine vesile olacak” ifadelerini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.