en iyi rulet siteleri
Cizîr’de tutuklama, Bedlîs’te gözaltı
  • Rojev
  • Güncel
  • Cizîr’de tutuklama, Bedlîs’te gözaltı

Cizîr’de tutuklama, Bedlîs’te gözaltı

Cizîr’de gözaltına alınan 18 kişiden 15’i "gizli tanık" ifadesi gerekçe gösterilerek tutuklanırken, Bedlîs’te de 2 kişi gözaltına alındı.

ABONE OL
Mart 27, 2024 16:13
Cizîr’de tutuklama, Bedlîs’te gözaltı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ŞIRNEX/ BEDLÎS – Cizîr’de gözaltına alınan 18 kişiden 15’i “gizli tanık” ifadesi gerekçe gösterilerek tutuklanırken, Bedlîs’te de 2 kişi gözaltına alındı. 
 
Şirnex’in Cizîr (Cizre) ilçesine bağlı Cudi ve Nur mahallelerinde 9 Haziran’da yapılan ev baskınlarında aralarında Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) yöneticilerinin de olduğu 18 kişi gözaltına alındı. 4 günlük gözaltının ardından 18 kişi Şırnak Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılıkta ifadesi alınan 18 kişiden 2’si serbest bırakılırken, bir kişi adli kontrol uygulanması talebiyle, 15 kişi ise tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hâkimliğine sevk edildi.
 
Hakimlik aralarında DBP Cizîr İlçe Yöneticisi Remzi Dadak’ın da bulunduğu 15 kişiyi “gizli tanık” beyanlarını gerekçe göstererek, tutuklanmasına karar verdi. 15 kişi Şırnak T Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. Bir kişi ise, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 
BEDLÎS 
 
Bedlîs’te sabah saatlerinde birçok eve baskın düzenlendi. Baskınlarda, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bêdlis İl Eşbaşkanı Berivan Birlik ile Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Bêdlis İl Yöneticisi Mahmut Arukbağ gözaltına alındı. 
 
Birlik ve Arukbağ’ın gözaltı gerekçesi öğrenilemedi. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.