en iyi rulet siteleri
Çiftyürek: Sandığa giderek tek adamı yeneceğiz
  • Rojev
  • Güncel
  • Çiftyürek: Sandığa giderek tek adamı yeneceğiz

Çiftyürek: Sandığa giderek tek adamı yeneceğiz

Wan'da Yeşil Sol Parti'den milletvekili seçilen KKP Genel Başkanı Sinan Çiftyürek, "Artık dikkatimizi 28 Mayıs gününe vereceğiz. Tek adamı sandığa giderek yeneceğiz" dedi.

ABONE OL
Mayıs 19, 2023 07:30
Çiftyürek: Sandığa giderek tek adamı yeneceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL
WAN – Wan’da Yeşil Sol Parti’den milletvekili seçilen KKP Genel Başkanı Sinan Çiftyürek, “Artık dikkatimizi 28 Mayıs gününe vereceğiz. Tek adamı sandığa giderek yeneceğiz” dedi. 
 
Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tura kaldı. Seçmenler, 28 Mayıs’ta bir kez daha sandık başına gidecek. Kesin olmayan sonuçlara göre Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nden (Yeşil Sol Parti) Wan’da milletvekili seçilen Kürdistan Kominist Partisi (KKP) Genel Başkanı Sinan Çiftyürek ile Mahmut Dindar, önümüzdeki seçimlerin önemine dair değerlendirmelerde bulunarak, seçmenlere “sandık başına git” çağrısı yaptı. 
 
ÇİFTYÜREK: HERKES SANDIĞA 
 
14 Mayıs’ta hedeflerine tam olarak ulaşamadıklarını belirten Çiftyürek, 28 Mayıs’ta iktidarı devirerek, mücadelelerini zafere ulaştıracaklarını söyledi. Çiftyürek, “Bu sonuç siyasetimize ve mücadelemize aynı tutacak. Çıkan sonucu değerlendirerek, mücadelemize başarı olarak yansıtacağız. Artık dikkatimizi 28 Mayıs seçim gününe vereceğiz. Bu seçim Kürt halkı, Türkiye halkları ve bütün halklar barış, özgürlük ve demokrasi mücadelesi için çok önemlidir. Sandığa gitmeyen ya da tekrar gidecek bütün seçmenlere çağrımızdır; yerel seçimlerde halkımızın iradesini belediyelerde özgür kılınmasını istiyorlarsa herkesin sandığa gitmesi gerekir. Tek adamı sandığa giderek yeneceğiz. Eğer Türkiye’de demokrasinin sağlanmasını istiyorlarsa, herkes sandığa giderek oyunu Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yana kullanmalı” diye konuştu.
 
Sinan Çiftyürek
 
‘FAŞİZMİ ALT ETMEK İÇİN 10 GÜN VAR’
 
Yeşil Sol Parti Wan Milletvekili Mahmut Dindar ise, ülkede demokrasi sorunu olduğunu ve Kürtlerin yıllardır bunun için mücadele verdiklerini ifade etti. Ülkede hukukun, adaletin ve demokrasinin olmadığını belirten Dindar, “Halk, bir nefes almak için partimizin de almış olduğu karar üzerine 28 Mayıs seçiminde sandığa giderek, Kılıçdaroğlu’na destek çıkacak.  Biz bir mücadele geleneğinden geliyoruz. Ondan dolayı da pes etmeyeceğiz. Bu faşizmi alt etmek için önümüzde 10 günlük bir süreç var. Kürdistan bölgesinde yoğun bir faşizm baskısı söz konusu, bu faşist düzeni bir nebze de olsa kırabilmek için halkımızın sandıklara gidip oylarını kullanmalarını istiyoruz. Faşizmi geriletmek için çalışmalarımıza yeniden başlayacağız” ifadelerini kullandı. 
 
Mahmut Dindar
 
Dindar, seçmenlere ikinci turda sandığa gitme çağrısı yaparak, şunları söyledi: “20 yıldır AKP hükümetinin bütün baskıları ve zulümleri ortada. Buna yeniden bir cevap olmak ve ülkenin gerçek anlamda nefes alması için halkımıza sandığa gidip oyunu Kılıçdaroğlu’ndan yana kullanmaları yönünde çağrıda bulunuyoruz. Sandıklara gitmeyen binlerce seçmenimiz var, herkese çağrımız; sandıklara gidip oylarını kullansınlar, değişim için sandığa gitsinler.”
 
MA / Ruken Polat 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.