en iyi rulet siteleri
CHP’den kongre ve yerel seçim açıklaması

CHP’den kongre ve yerel seçim açıklaması

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinde kurultay sürecine gidileceğini ve yerel seçimler için çalışmalara başladıklarını söyledi.

ABONE OL
Haziran 12, 2023 14:00
CHP’den kongre ve yerel seçim açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANKARA – CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinde kurultay sürecine gidileceğini ve yerel seçimler için çalışmalara başladıklarını söyledi. 
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yönetim Kurulu (MYK), yeni dönemi konuşmak üzere parti genel merkezinde toplandı. Toplantının devam ettiği saatlerde, CHP Sözcüsü Faik Öztrak basın açıklaması yaptı. Ekonomik gelişmelere dikkat çeken Öztrak, “Sarayın kibir hastalığıyla malul başı, Kerameti kendinden menkul ‘Faiz sebep, enflasyon sonuç’ safsatasıyla ekonomiyi tek başına yönetmeye kalktı. Hormonlu bir büyümeyle cari açığı azdırdı. Paramızı pul etti, milleti enflasyon canavarının dişleri arasına attı” dedi.
 
‘KONGRELER TAKVİMİ BAŞLATILDI’
 
Yerel yönetim seçimlere ilişkin stratejileri açıklayan Öztrak, “Kemal Kılıçdaroğlu’na verilen oyu dağıtmadan, örgütümüzü, rekabetçi bir ortamda yenilemeyi, değişen, tazelenen kadrolarımızla mahalli idareler seçimini, açık ara kazanmayı hedefliyoruz. Bu çerçevede, Genel Başkanımız ilk olarak MYK’sını yeniledi. MYK’mız da ilk iş olarak kongreler takvimini başlattı. Mümkün olan en kısa sürede kongreler süreci Parti Meclisimizin uygun gördüğü bir tarihte kurultayımızla taçlanacaktır” diye konuştu.
 
‘YEREL SEÇİMLERİ KAZANMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ’
 
Öztrak, “Bu süreç devam ederken önümüzdeki yerel seçimleri kazanmak için parti üyesinden Genel Başkanımıza kadar partimizin her bir ferdi var gücüyle çalışacaktır. Hedefimiz, bu seçimlerde hükümeti tarihi bir yenilgiye uğratmaktır” dedi.
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.