en iyi rulet siteleri
Çadır satan Kızılay siyah çelenkle protesto edildi
  • Rojev
  • Güncel
  • Çadır satan Kızılay siyah çelenkle protesto edildi

Çadır satan Kızılay siyah çelenkle protesto edildi

EHP İstanbul İl Örgütü, çadır satan Kızılay’ın önüne siyah çelenk bırakarak, protesto etti.

ABONE OL
Şubat 27, 2023 10:00
Çadır satan Kızılay siyah çelenkle protesto edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – EHP İstanbul İl Örgütü, çadır satan Kızılay’ın önüne siyah çelenk bırakarak, protesto etti. 
 
Emekçi Hareket Partisi (EHP) İstanbul İl Örgütü, deprem bölgesine gidecek çadırları para karşılığı satan Kızılay’ı Kadıköy’deki Kızılay Şube Müdürlüğü önüne protesto etti. 
 
EHP’liler Kızılay önüne siyah çelenk bıraktı. Eylemde konuşan EHP Sözcüsü Özge Akman, depremin üzerinden 21 gün geçtiğini ve halkın hala çadır ihtiyacının karşılanmadığına dikkat çekti. 
 
‘ASRIN REZALETİ’ 
 
Akman, halkın çöken binaların altında kaldığını ancak depremin ikinci gününde Kızılay’ın çadır sattığını kaydetti. “İşte asrın rezaleti” diyen Akman, “Halkımıza bir çadırı çok görüp, o çadırları satmak için bir gün kaybetmeyen kamu kurum ve kuruluşları birer felakettir. Bu iktidar 50 bin insanımızı kaybetmemizden zere üzüntü duymuyor. Tıpkı 20 yıldır önlem almadığı gibi bundan sonrası için de önlem derdine düşmüyor. İşleri güçleri sadece itiraz edenleri susturmak” dedi.
 
 Akman’ın açıklama yaptığı sırada polis partililere saldırdı. Bu sırada “hükümet istifa” sloganları atan partililer polis tarafından darp edilerek, gözaltına alındı. Gözaltına alınan Akman ve beraberindeki partililerin nereye götürüldüğü ise öğrenilemedi.
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.