en iyi rulet siteleri
Bursaspor’a 9 maç seyircisiz oynama cezası
  • Rojev
  • Güncel
  • Bursaspor’a 9 maç seyircisiz oynama cezası

Bursaspor’a 9 maç seyircisiz oynama cezası

PFDK, Amedspor maçındaki ırkçı saldırı nedeniyle Bursaspor'a 9 maç seyircisiz oynama cezası verdi.

ABONE OL
Ağustos 15, 2023 02:48
Bursaspor’a 9 maç seyircisiz oynama cezası
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ – PFDK, Amedspor maçındaki ırkçı saldırı nedeniyle Bursaspor’a 9 maç seyircisiz oynama cezası verdi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Amedspor maçındaki ırkçı saldırı nedeniyle Bursaspor’a 9 maç seyircisiz oynama ve 326 bin TL para cezası verdi.

Kurul, “Bursaspor Kulübü’nün, 05.03.2023 tarihinde oynanan Bursaspor-Amed Sportif Faaliyetler Tff 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının deneme bonusu veren siteler eden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 1 Resmi Müsabakayı Kendi Sahasında Seyircisiz Oynama Ve 6.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Bursaspor Kulübünün, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı ve bu eylemin aynı sezon içinde 3. kez gerçekleştirilmesi nedeniyle 40.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Bursaspor Kulübünün, taraftarları ile mensuplarının neden olduğu saha olayları ve talimatlara aykırı eylem nedeniyle FDT’nin 52/2., 46. ve 10/2. maddesi uyarınca 8 Resmi Müsabakayı Kendi Sahasında Seyircisiz Oynama Ve 280.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına” karar verdiğini açıkladı.  

SALDIRANLARA CEZA

Kurul, ayrıca Bursaspor görevlisi Aşkın Değirmenci ve Aybars Türkkan’ın Amedspor oyuncusuna yönelik saldırısı nedeniyle de 90 gün “hak mahrumiyeti” ile cezalandırılmalarına karar verdi. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.