en iyi rulet siteleri
Bursa’da miting hazırlığı: Kenti yeşile boyayalım
  • Rojev
  • Güncel
  • Bursa’da miting hazırlığı: Kenti yeşile boyayalım

Bursa’da miting hazırlığı: Kenti yeşile boyayalım

Bursa’da 7 Mayıs mitingine hazırlanan Yeşil Sol Parti’nin milletvekilli adayları, kent halkına, “Yeşil Bursa'yı yeşile boyayalım” çağrısında bulundu.

ABONE OL
Mayıs 5, 2023 06:30
Bursa’da miting hazırlığı: Kenti yeşile boyayalım
0

BEĞENDİM

ABONE OL
BURSA – Bursa’da 7 Mayıs mitingine hazırlanan Yeşil Sol Parti’nin milletvekilli adayları, kent halkına, “Yeşil Bursa’yı yeşile boyayalım” çağrısında bulundu.
 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), Bursa’da 7 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek mitinge hazırlanıyor. Osmangazi ilçesinde bulunan Merinos Parkı’nda saat 16.00’da gerçekleştirilecek miting çalışmaları kapsamında el bildirileri dağıtılarak, ziyaretler gerçekleştiriliyor. Mitinge, Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü Çiğdem Kılıçgün Uçar, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü ve Yeşil Sol Parti İstanbul Milletvekilli adayı Cengiz Çiçek, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkan Yardımcısı Tayip Temel ile Başak Demirtaş katılacak. 
 
14 MAYIS’IN PROVASI OLACAK
 
Yeşil Sol Parti Milletvekili adayı Ceylan Erol Erdoğan, 7 Mayıs’ta gerçekleştirecekleri mitingin 14 Mayıs seçimlerinin provası olacağını belirterek, “Bütün Bursa halkını özgürlük halayında birleşmeye ve bütünleşmeye davet ediyorum. 7 Haziran 2015 seçimleri öncesi gerçekleştirdiğimiz miting, kadınların, gençlerin yoğun olduğu, işçi ve emekçilerin ön saflarda yer aldığı bir mitingdi. Bu mitinginde aynı atmosfer ve aynı coşkuyla gerçekleşeceğine inanıyorum. Bu miting aslında 14 Mayıs’ın bir göstergesi olacak. Bize 14 Mayıs’ın fotoğrafını gösteren bir miting olacak. Yeşil Sol Parti işçilerin, emekçilerin, kadınların, gençlerin, ezilen, ötekileştirilen bütün kesimlerin partisidir. Tüm halkları Yeşil Sol Parti’nin ağacı altında hep birlikte birleşmeye, bütünleşmeye davet ediyorum. Bunun ilk adımı da 7 Mayıs mitingimiz olacak. Tüm halkımızı bekliyoruz” çağrısında bulundu. 
 
‘FAŞİZMİN KALESİNDEN SESLENELİM’
 
Mitingin mevcut iktidara bir cevap olacağını dile getiren Milletvekili adayı Selvi Kalır, “Miting bizim için bir öngörü olacak. Bursa faşizmin kalesi olan bir şehir. Buradan özellikle kadınlara ve gençlere sesleniyorum; hep birlikte coşkumuzu, heyecanımızı ve irademizi hem bu sisteme hem de Bursa kentine gösterelim” dedi. 
 
HALKLARA KATILIM ÇAĞRISI 
 
Yaşanabilecek bir dünya için bir araya geldiklerini ifade eden milletvekilli adaylarından Ayten Avdan da eşitsizliğe, yoksulluğa, haksızlığa karşı alanda olacaklarını vurguladı. Avdan, şöyle dedi: “Bursa’da halk ile temas ettiğimizde çok güzel karşılık buluyoruz. Çalışmalarımız yoğun ve güzel geçiyor. Ev ev dolaşıyor, halka temas ediyoruz. Gerçekten bu yoksulluk içerisinde halk perişan, özellikle esnaflar çok dert yanıyor. Cumhuriyetin ikinci yüzyılını kadınlar değiştirecek. Zulüm iktidarını, tek adam rejimini kadınlar yıkacak. Yeşil Bursa’yı yeşile boyamak için 7 Mayıs saat 16.00’da buluşmaya çağırıyoruz.”
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.