Buldan ve Sancar’dan Kuran-ı Kerim yakılmasına tepki
  • Rojev
  • Politika
  • Buldan ve Sancar’dan Kuran-ı Kerim yakılmasına tepki

Buldan ve Sancar’dan Kuran-ı Kerim yakılmasına tepki

İsveç’te Kuran-ı Kerim yakılmasına tepki gösteren HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, “Kutuplaştırıcı her türlü eylemin karşısındayız” dedi.

ABONE OL
Ocak 21, 2023 20:32
Buldan ve Sancar’dan Kuran-ı Kerim yakılmasına tepki
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 
 
HABER MERKEZİ- İsveç’te Kuran-ı Kerim yakılmasına tepki gösteren HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, “Kutuplaştırıcı her türlü eylemin karşısındayız” dedi. 
 
İsveç’te aşırı sağcılar tarafından Türkiye Konsolosluğu önünde Kuran-ı Kerim yakılmasına Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları’ndan tepki geldi. Pervin Buldan ve Mithat Sancar, sanal medya hesaplarından tepkilerini dile getirdi. 
 
 
Pervin Buldan mesajında şu ifadelere ver verdi: “Hiçbir kutsala ve inanca yönelik saldırı kabul edilemez. İsveç’te İslam inancının kutsal kitabı Kuranı-ı Kerim’in yakılmasını kınıyoruz. Halkları ve inançları karşı karşıya getiren her türden kutuplaştırıcı sözün ve eylemin karşısındayız.”
 
Mithat Sancar ise “İsveç’te Kuran-I Kerim’e yönelik saldırıyı şiddetle kınıyoruz. İnançlara ve kutsallara yönelik saldırılar hiçbir sebeple meşrulaştırılamaz. Halkları ve inançları ayrıştıran ve düşmanlaştıran her türlü eylemin karşısındayız” dedi. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.