en iyi rulet siteleri
Buldan: Ülkeyi AKP-MHP karanlığından kurtaracağız | <font color=#ff0000>CANLI </font>
  • Rojev
  • Güncel
  • Buldan: Ülkeyi AKP-MHP karanlığından kurtaracağız | <font color=#ff0000>CANLI </font>

Buldan: Ülkeyi AKP-MHP karanlığından kurtaracağız | <font color=#ff0000>CANLI </font>

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Emek ve Özgürlük İttifakı’nın İstanbul mitingini coşkuyla gerçekleştirdiğini belirterek, “Bu ülkeyi AKP-MHP iktidar karanlığından kurtarma ortaklığı ve kararlılığıdır” dedi.

ABONE OL
Ocak 17, 2023 10:00
Buldan: Ülkeyi AKP-MHP karanlığından kurtaracağız | <font color=#ff0000>CANLI </font>
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANKARA – HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Emek ve Özgürlük İttifakı’nın İstanbul mitingini coşkuyla gerçekleştirdiğini belirterek, “Bu ülkeyi AKP-MHP iktidar karanlığından kurtarma ortaklığı ve kararlılığıdır” dedi.
 
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin Meclis grup toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya, Kürt siyasetçiler Ahmet Türk ve Sırrı Sakık, HDP eski Mêrdîn Milletvekili Gülser Yıldırım, İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD) Ankara Şubesi yöneticileri, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Eş Genel Başkanı Şükran Kablan Yeşil, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sendikası (SES) Genel Başkanı Gönül Adıbelli, Azadî Hareketi ile birlikte çok sayıda sivil toplum örgütü katıldı. 
 
Buldan, Emek ve Özgürlük İttifakı’nın 15 Ocak’ta İstanbul Kartal’da gerçekleştirdiği mitingi hatırlatarak, “Sizleri İstanbul mitingimizin coşkusuyla selamlıyorum” dedi. 
HRANT DİNK’İ ANARAK SÖZLERİNE BAŞLADI 
 
Hrant Dink’i katledişinin 16’ncı yıl dönümünde anan Buldan, “Sevgili Apharing. Umut dolu gülüşünü unutmadık. Ömrünü adadığın barışı ve özgür bir ülke düşünü unutmadık. Seni bizlerden kopartan karanlığı da tabi ki unutmadık. Cezasızlık zırhıyla katilleri koruyanları, katliama yol verenleri hiç unutmadık, unutturmayacağız. Bu dosyaların, cinayetlerin üzerinin kapanacağını, yanlarına kar olarak kalacağını düşünenler bilsin ki, gerçek bir adalet ve yüzleşme süreci mutlaka bu ülkede işleyecektir. Hiçbir şey, hiçbir cinayet hiçbir katliam karanlıkta kalmayacaktır. Tüm bu karanlığın sona ermesine, bu ülkenin aydınlığa çıkmasına az kaldı. Barışın düşlerde yarım kalmadığı, gerçek bir adalet sürecinin yaşandığı, demokrasinin, sevginin, özgürlüğün kazandığı mutlaka bu topraklarda başaracağız” dedi. 
 
EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI’NIN MİTİNGİ
 
Emek ve Özgürlük İttifakı’nın İstanbul mitingini coşkuyla gerçekleştirdiklerini belirten Buldan, “Savaşa, yoksulluğa, sömürüye, tecride, adaletsizliğe hep birlikte hayır dedik. Bu ülkeyi karanlığa teslim etmemek üzere o meydanda halkımızla sözleştik. Bu ülkeyi elbette karanlığa teslim etmeye karşı yan yana gelişi gerçekleştirdik. Emek ve özgürlükle değiştirmek için söz birliği yaptık, güç birliği yaptık. Orada da söyledik, burada da söylüyoruz, bu daha başlangıç. Büyüyerek, güçlenerek, daha da çoğalarak geliyoruz. Emek olarak geliyoruz, özgürlük olarak geliyoruz, yarınların güçlü sözü olarak geliyoruz. Bu birliktelik özgür yarınları birlikte kurma ortaklığıdır. Bu ülkeyi AKP-MHP iktidar karanlığından kurtarma ortaklığıdır ve aynı zamanda kararlılığıdır. Başarmak ve kazanmak için yola çıktığımızı, başından beri ifade ediyorduk, bugün yine aynı şekilde söylüyoruz. Büyük finali ve büyük zaferi mutlaka halkımızla buluşturacağız. Buradan özellikle şunu vurgulamak istiyorum. AKP-MHP bloğu, kapatma davasıyla, hazine yardımı gaspıyla, özellikle seçim sürecinde bir belirsizlik ortamı yaratmak için çırpınıp durmaktadır” şeklinde konuştu.
 
Ayrıntılar geliyor…
 
 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.