en iyi rulet siteleri
Buldan: Erdoğan devri de 14 Mayıs’ta bitecek
  • Rojev
  • Politika
  • Buldan: Erdoğan devri de 14 Mayıs’ta bitecek

Buldan: Erdoğan devri de 14 Mayıs’ta bitecek

Ağrı Patnos Derneği’nde halkla bir araya gelen HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 14 Mayıs seçimlerinin önemine dair “Kenan Evren dönemi nasıl bittiyse 14 Mayıs’ta Tayip Erdoğan’ın da devri bitecek” ifadelerini kullandı.

ABONE OL
Mayıs 4, 2023 18:32
Buldan: Erdoğan devri de 14 Mayıs’ta bitecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İSTANBUL- Ağrı Patnos Derneği’nde halkla bir araya gelen HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 14 Mayıs seçimlerinin önemine dair “Kenan Evren dönemi nasıl bittiyse 14 Mayıs’ta Tayip Erdoğan’ın da devri bitecek” ifadelerini kullandı.

Yeşiller ve Gelecek Sol Parti (Yeşil Sol) Halkların Demokratik Partisi (HDP), Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Pendik Kavaklıdere’de bulunan Ağrı Patnoslular Derneği’nde halkla bir araya geldi. Buluşmaya, HDP İstanbul İl Eşbaşkanları Ferhat Ecu, Ağrılılar  Derneği başkanı Abdullah Yıldız, Patnos Dernekleri Federasyonu Başkanı Taner Kargı, Doğu Güneydoğu Dernekleri Federasyonu (DGDDF) Başkanı Ercan katıldı. Dernek buluşmasını duyan yurttaşlar, saatler öncesinde Ağrı Patnos Derneği’nin önüne akın etmeye başladı. Dışarda bekleyişini sürdüren halk sık sık” Basıklar biz yıldıramaz”, “Biji Berxwedana zindana”,” HDP halktır halk burada”, “Jin jiyan Azadi” sloganlar attı.

Halk Buldan’ı alkış ve zılgıtlarla karşıladı. Ağrı Patnos Derneği’ne sığmayan kitle sokağa taştı. Bunun üzerine Buldan, konuşmasını dernek önünde yaptı.

‘BU SEÇİM TÜRKİYE TARİHİNİ DEĞİŞTİRECEK’

14 Mayıs tarihinde yapılacak seçimin Türkiye’nin tarihini değiştireceğini dile getiren Buldan, otoriter rejimin halka reva gördüğü baskıyı, şiddeti, inkarı reva görenlere 14 Mayıs’ta iyi bir ders vereceklerinin altını çizdi. 14 Mayıs tarihinde bu karanlığı yaratanlar ve bu kumpasları kuranalar kaybedecek. Türkiye’de demokrasi, özgürlük ve bir değişim dönüşümü isteyenler kazanacak. 21 bir yıldır AKP-MHP’nin yaptıkları haksızlık ve hukuksuzlukları biliyoruz. Bize kumpas kuranlara karşı, Yeşil Sol Partiyle gireceğimizi ve seçimlerde Yeşil Sol’un bayraklarını, rüzgarını Türkiye’nin her yerinde dalgalandırmaya hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.

‘ONLARDA KUMPAS ÇOKSA BİZDE DİRENİŞ VAR’

“İktidarda kumpas çoksa bizim de mücadelemiz ve direnişimiz var” diyen Buldan sözlerine şöyle devam etti: “Hangi yolu kapattılarsa biz bir yol bulduk. Çünkü biz bir gider bin geliriz. Aynı zamanda milyonların oluruz. Her seçim gaz ve mazot çıkaranlar bu seçimde mazot ve gaz çıkarma yalanlarıyla Türkiye kamuoyunu kandırmaya çalışıyorlar. Bir slogan bulmuşlar ‘doğru zaman doğru adam diye’ buradan bunu söylüyoruz; evet zaman doğru ama yanlış. Şimdi de ağızlarına dolamışlar biz olduğumuz sürece Selo dışarı çıkamayacak. Sen sandıklarında çıkamayacaksın ki.”

‘DEMOKRASİ VE FAŞİZM ARASINDA BİR SEÇİM’

14 Mayıs  seçimlerinin demokrasi ve faşizm arasında bir tercih olduğunu sözlerine ekleyen Buldan, “Aydınlık ya da karanlık arasında bir tercih yapacağız. Ben inanıyorum ki Türkiye halkları seçimini demokrasiden, eşitlikten ve özgürlükten yana kullanacak. Bu değişim ve dönüşümle birlikte Yeşil Sol Partiyi Türkiye partisi yapacağız AKP’yi de bir tabela partisi yapacağız. Kayyum 14 Mayıs tarihin bir darbe olarak nitelendiren iktidar kayyum ve siyasetçileri cezaevlerine atarak darbe yaptıkları için kafaları sadece darbeye çalışıyor.  Onların devraldıkları Kenan Evren dönemi bitmiştir artık. Bu ülkenin artık Kenan Evrenler de Tayyip Erdoğan’a da tahammülü kalmamıştır” dedi.    

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.