en iyi rulet siteleri
‘Bu ülkeye barış gelene kadar mücadeleye devam edeceğiz’
  • Rojev
  • Güncel
  • ‘Bu ülkeye barış gelene kadar mücadeleye devam edeceğiz’

‘Bu ülkeye barış gelene kadar mücadeleye devam edeceğiz’

İstiklal Caddesi’nde gerçekleştirilen bombalı saldırıya tepki gösteren Adana Emek ve Demokrasi Güçleri, “Bu ülkeye barış gelene kadar mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

ABONE OL
Kasım 15, 2022 17:00
‘Bu ülkeye barış gelene kadar mücadeleye devam edeceğiz’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ADANA-  İstiklal Caddesi’nde gerçekleştirilen bombalı saldırıya tepki gösteren Adana Emek ve Demokrasi Güçleri, “Bu ülkeye barış gelene kadar mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

İnönü Parkı’nda bir araya gelen yurttaşlar 6 yurttaşın yaşamını yitirdiği, 81 yurttaşın da yaralandığı katliama tepki gösterdi. Basın açıklamasını İHD Adana Şube Başkanı Yakup Ataş okudu.

Saldırının toplumsal barışa yapılmış bir saldırı olduğunu dile getiren Ataş, “Hedefi her kim olursa olsun, saldırı kimden gelirse gelsin bu insanlık dışı saldırıyı kınıyoruz” diyerek eylemin faillerinin tespit edilmesini ve hakikatin ortaya çıkarılmasını istedi

Taksim katliamının insanlığa karşı işlenen ağır bir suç olduğunu dile getiren Ataş, “Suç faillerinin ve destekçilerinin hangi ülke vatandaşı olursa olsun Türkiye mahkemeleri önüne çıkarılması insanlık vicdanının ve ceza kanununun gereğidir” ifadelerini kullandı. Konu ile ilgili yayın yasağı ve sanal medyaya müdahale edilmesinin kaos duygusunu derinleştirdiğini söyleyen Ataş, ülkeyi kaosa sürüklemek isteyenlerin 2015-2016 sürecinde başvurduğu yöntemlerin yeniden devreye sokulmak istendiğine vurgu yaptı.

HEDEF GÖSTERMELERE TEPKİ

Zafer Partisi Genel İdare Kurulu üyesi Adem Taşkaya’ya ait twitter hesabından Av. Jiyan Tosun’u hedef gösteren bir paylaşım yapıldığını hatırlatan Ataş,  “Bu paylaşım aynı kişi tarafından 3 dakika sonra kaldırılmasına rağmen, can güvenliğine yönelik  tehditler  İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin’i de içine alacak şekilde genişletilmiş ve artarak devam etmiştir. Hak savunucularına yönelik bu ciddi saldırı karşısında, ülkeyi yönetenleri takındıkları suskunluktan vazgeçmeye ve kamuoyuna açıklama yapmaya çağırıyoruz. Adem Taşkaya ve telefon ile ya da  sosyal medya üzerinden ölüm tehdidi ve hakaretlerde bulunanların tespiti ile  gerekli soruşturma işlemlerinin başlatılması, olası fiziki saldırıların önlenmesi ve kamuoyunda oluşan yanlış algının düzeltilmesi için yetkilileri göreve davet ediyor,  İçişleri Bakanlığı ve İstanbul Valiliği’ni konu hakkında kamuoyuna  açıklama yapmaya çağırıyoruz” diye belirtti.

Adalet, barış ve dostluk özleminden asla vazgeçmeyeceklerini belirten Ataş, “Bütün entrikalarınıza rağmen bu ülkeye barış gelene kadar mücadele etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.