DOLAR 18,6422 0%
EURO 19,3056 0.08%
ALTIN 1.048,450,08
BITCOIN 3070461,69%
Diyarbakır
10°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:26

İMSAK'A KALAN SÜRE

BMG: Tek kurtuluş yan yana mücadele etmektir
  • Rojev
  • Güncel
  • BMG: Tek kurtuluş yan yana mücadele etmektir

BMG: Tek kurtuluş yan yana mücadele etmektir

"Açlığa, faşizme, işgale karşı tek yol devrim" şiarıyla kampanya başlatan BMG, fasizme karşı tek kurtuluşun tüm emekçilerin ve ezilenlerin yan yana gelerek mücadele etmesi olduğunu belirtti.

ABONE OL
Kasım 22, 2022 10:00
BMG: Tek kurtuluş yan yana mücadele etmektir
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – “Açlığa, faşizme, işgale karşı tek yol devrim” şiarıyla  kampanya başlatan BMG, fasizme karşı tek kurtuluşun tüm emekçilerin ve ezilenlerin yan yana gelerek mücadele etmesi olduğunu belirtti. 
 
Birleşik Mücadele Güçleri (BMG), “Açlığa, faşizme, işgale karşı tek yol devrim” şiarıyla 3 aylık kampanya başlattı. BMG, kampanyaya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açlığa, pahalılığa, işsizliğe, barınma sorununa ve kadın cinayetlerine dikkat çekilen açıklamada, toplumun ezici çoğunluğunu “yarın ne olacağız?” korkusu yaşadığı belirtildi.
 
Egemenlerin, emekçilere ve topluma verecek bir şeyi kalmadığı için daha fazla baskı ve “zorbalığa” yöneldiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere değinildi: “Faşist devlet terörüne, savaş ve işgal politikalarına sarılıyor. Mücadele güçlerinin, muhalif seslerin boğulabilmesi için ölçüsüz bir polis şiddeti ve keyfi yasaklara başvurulması ya da özel sansür yasaları çıkarılması bir yana; hasta tutukluların serbest bırakılması için çırpınan anneleri dahi yerlerde sürüklemekten imtina etmiyor. Savaş ve işgal politikalarında ısrar eden faşizm, hangi ulusa mensup olursa olsun tüm ezilenlere faşist çıplak zor ile saldırıyor. Türk ve Kürt işçinin, Alevilerin, kadınların yana yana,  omuz omuza yürümesine, birlikte mücadele etmesine engel olmaya çalışıyorlar.”
 
‘UMUDUMUZ BÜYÜYECEKTİR’
 
“Faşizme” karşı tek kurtuluşun tüm emekçilerin ve ezilenlerin yan yana gerek mücadele etmesi olduğunun vurgulandığı açıklamada, “Direniş ve mücadeleyi sokakta büyüttükçe, yaşadığımız zulmün ve acının hesabını sordukça ve geleceğimize sahip çıktıkça umudumuz büyüyecektir” ifadelerine yer verildi.
 
 MÜCADELE ÇAĞRISI
 
Kapitalistlerin tüm gücüyle, her türlü araç ve yöntemlerle saldırdığına dikkat çekilen açıklamada, “Ezilenlerin ve emekçilerin gerçek kurtuluşu bu anlayışa karşı mücadele ederek, bir bütün halinde tarihin çöplüğüne atmaktır. Bizler, emekçi insanlığın ve doğanın kurtuluşunun tek yolunun devrim olduğunun bilinciyle tüm ezilenleri mücadeleye çağırıyoruz” denildi.
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.