en iyi rulet siteleri
BMG: Kobanê’yi düşüremeyeceksiniz

BMG: Kobanê’yi düşüremeyeceksiniz

BMG, Türkiye’nin Kobanê’ye yönelik saldırılarına “Kobanê düştü düşecek’ diyemeyeceksiniz. Her yerde karşınızda olacağız. Bütün devrimci ve emekçi halkımızı birleşik mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz” şeklinde tepki gösterdi.

ABONE OL
Kasım 20, 2022 07:00
BMG: Kobanê’yi düşüremeyeceksiniz
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – BMG, Türkiye’nin Kobanê’ye yönelik saldırılarına “Kobanê düştü düşecek’ diyemeyeceksiniz. Her yerde karşınızda olacağız. Bütün devrimci ve emekçi halkımızı birleşik mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz” şeklinde tepki gösterdi. 
 
Birleşik Mücadele Güçleri (BMG), Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’nin Kobanê kentine dönük gerçekleştirdiği hava saldırısına sanal medyada yaptığı açıklamayla tepki gösterdi. Twitter’da “Kobanê düşmeyecek! Faşizmi yeneceğiz!” başlığıyla yapılan açıklamada, saldırıların nedeninin Kürt düşmanlığından kaynaklandığı belirtildi. 
 
BMG, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Kürt düşmanlığı ve işgalcilerin vardığı nokta, Taksim’de olduğu gibi halkı katledecek kadar gözü dönmüştür. Çürük senaryoların maksadı Kobanê’ye yönelik saldırının düğmesine basılmasıyla belli oldu. IŞİD’e ve onun destekçileri dünya gericiliğine karşı Stalingrad’a dönüşen Kobanê’yi düşüremeyeceksiniz. Faşist karanlığınız bir kez daha dünya halklarının gözbebeklerinden olan Kobanê’de boyunun ölçüsünü alacak. ‘Kobanê düştü düşecek’ diyemeyeceksiniz. Her yerde karşınızda olacağız. Bütün devrimci ve emekçi halkımızı işgale ve savaşa karşı birleşik mücadeleyi yükseltmeye, halklara yönelik saldırıyı durdurmaya çağırıyoruz.” 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.