en iyi rulet siteleri
‘Binlerle başladık bugün milyonlarız’

‘Binlerle başladık bugün milyonlarız’

Partisinin ilçe kongresinde konuşan Yeşil Sol Parti Amed İl Eşsözcüsü Pınar Sakık Tekin, “Binlerle başladık bugün milyonlarız ve alanlara sığmıyoruz” dedi.

ABONE OL
Nisan 27, 2023 12:32
‘Binlerle başladık bugün milyonlarız’
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AMED- Partisinin ilçe kongresinde konuşan Yeşil Sol Parti Amed İl Eşsözcüsü Pınar Sakık Tekin, “Binlerle başladık bugün milyonlarız ve alanlara sığmıyoruz” dedi. 
 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Partisi) Amed Yenişehir İlçe Örgütü “Birlikte Başaracağız” şiarıyla 1’inci Olağanüstü Kongresi’ni yaptı. Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (EĞİTİM SEN) 1 No’lu Şubede gerçekleşen kongreye vekil adayı Ceylan Akça, İl Eşsözcüsü Pınar Sakık Tekin’in yanı sıra HDP ve DBP il ve ilçe örgütleri ile sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı. Kongreyi İngiltere’den gelen seçim gözlem heyetinden üyeler de izledi. Divan üyeleri seçiminin ardından demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenlerin anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. 
 
‘BUGÜN MİLYONLARIZ’
 
Kongrede konuşan Yeşil Sol Parti İl Eşsözcüsü Pınar Sakık Tekin, kentte 12 milletvekilinin tamamını çıkaracaklarını belirterek, “Dar ağaçlarda idam edilenlerden 12 Eylül darbesin, 90’lı yıllardan bugüne her şey aynı. Hatta daha da aşan bir ceberut sistem bizleri yok sayan, bizlere cenazemizi torbada veren, cenazesi sokakta bırakılan anne oldu. Bizler o kadar acı ve travmalarla yaşadık, bugün bizleri burada bir araya getiren bu acılarımızdır ve bir o kadar umutlarımızdır. Bizler çok ah ettik ama ah ederken bizim dilimizi kültürümüze el uzatan, dil uzatan, biz yok sayan, bizi öldüren ve tutuklayanlara ahımız var. Onlar çok iyi bilsinler ki bizler HEP’ten bugüne kadar demokratik mücadele verirken sürekli engellemelere maruz kalırken, bilmedikleri bir şey var. Bizler özümüzde ve sözümüzde değişmedi. İsimlerimiz değişmiş olabilir ama pozisyonumuz hep aynı. Çok büyük bedeller verdik doğru ancak büyük kazanımlarda elde ettik. 40 yıllık mücadele içinde kadınlarla ‘Jin jiyan Azadî’ başladık ve bugün tüm dünya da örnek alınıyor. Bu mücadele sadece Kürt halkı için değil aynı zamanda Ortadoğu ve dünyadaki tüm toplumları da aydınlattık. Binlerle başladık bugün milyonlar olduk ve alanlara sığmıyoruz. Arkadaşlarımızın gözaltına alınması tahammülsüzlük ve kaybedilmişliğin mesajıdır. Bununla bizleri pasif kılmaya çalışıyorlar. Bilsinler ki tüm engellemelerine rağmen koydukları barikatları bu mücadele ile onları sandıkta yeneceğiz. Jin jiyan azadî boynuzun borcudur” dedi.
 
‘KADIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SAVUNAN BİR İDEOLOJİYİZ’
 
Gözaltı ve baskıların olduğu bir ortamda kongreyi gerçekleştirdiklerini belirten vekil adayı Ceylan Akça da, “Küçüklümüzden bu yana üzerine koyarak geldiğimiz noktada da büyük bir umut var. Bizler bir gelecek hayal ediyoruz, bu sadece Kürtler için değil bütün halklar için güzel bir gelecek hayal ediyoruz. Ancak bu geleceğin önünde durmak isteyen katran gibi bir karanlık var. Biz bu karanlığa inat yeşil yeşil onlara doğru ilerliyoruz. Bu ilerlememizi gözaltılarla ve sınır ötesi operasyonlarla bir şekilde sekteye uğratmak istiyorlar. Bunlar akılları ile zekaları ile politikadan kaçan bir iktidar var. Bizler ısrarla barışıl, ekolojik  ve kadın özgürlüğünü savunan  bir ideoloji ile bu iktidara karşı durmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 
 
‘KURDİSTAN BENİM İÇİN TEK PARÇADIR’
 
İngiltere’den seçim gözlem takibi için gelen Rojhilatlı gazeteci ve araştırmacı Seyran Marufi ise Amed’te olmanın mutluluğunu paylaşarak, “Kurdistan 4 parçası işgal altındadır. Rojhilat Kurdistan halkı seçimlerde sizlerledir. Her kadar Kurdistan 4 parçaya bölünmüş olsa da benim için tek parçadır. Rojhilatlı kadınlar ‘Jin jiyan Azadî’ derken sadece kendileri için değil aynı zamanda erkeklerinde özgürlüğü için haykırıyorlar” diye belirtti. 
 
Konuşmalar ardından yapılan seçimde ilçe eşsözcülüğe Zeynep Okan ve Hasan Şeker seçildi.   
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.