en iyi rulet siteleri
Binler Cizîr mitinginde

Binler Cizîr mitinginde

Yeşil Sol Parti'nin Cizîr ilçesinde düzenlediği miting, rengarenk elbiseleriyle alana akan binlerce kişinin katılımıyla başladı.

ABONE OL
Mayıs 9, 2023 12:00
Binler Cizîr mitinginde
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ŞIRNEX – Yeşil Sol Parti’nin Cizîr ilçesinde düzenlediği miting, rengarenk elbiseleriyle alana akan binlerce kişinin katılımıyla başladı.  
 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), 14 Mayıs seçimleri kapsamında Şirnex’ın Cizîr (Cizre) ilçesinde miting düzenliyor. Konak Mahallesi’ndeki Bozalan TOKİ’leri yanında bulunan Newroz Alanı’nı, miting öncesi parti bayraklarıyla süslendi. Binlerce kişi, ellerinde parti bayrakları ile sarı, kırmızı ve yeşil flamalarla erken saatlerde alana akmaya başladı. Şirnex merkez ve bağlı ilçeler ile köylerden de mitinge yoğun katılım sağlandı. Sıcak havaya aldırış etmeyen binler, birbirinden renkli yöresel kıyafetlerle mitinge katıldı. Alandaki coşku her geçen dakika daha da artarken, binler hem sahneden çalınan ezgiler hem de kendi söyledikleri şarkılarla uzun bir halaya durdu. Kadınlar ve gençler mitinge yoğun katılım gösterirken, bazı annelerin Yeşil Sol Parti bayrağındaki ağaca benzettikleri gül demetleriyle alana girmesi dikkat çekti.  
 
NASIL OY KULLANILACAK?
 
Mitingteki coşku, Cizîr’de 2015-2016 yıllarında ilan edilen sokağa çıkma yasağında mahsur kaldıkları bodrum katında katledilen Cizîr Halk Meclisi Eşbaşkanı Mehmet Tunç’un annesi Esmer Tunç, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Azadî Parti Genel Başkanı Ayetullah Aştî ve Yeşil Sol Parti adaylarının alana gelmesiyle daha da arttı. 
 
ANNE TUNÇ MİTİNG ALANINDA
 
Binler, alkış ve zılgıtlarla Eş Genel Başkan Sancar ve adayları karşıladı. Miting programı öncesi Yeşil Sol Parti tarafından oy kullanma işlemi sırasında dikkat edilecek noktalara dair hazırlanan sinevizyon gösterimi yapıldı. 
 
SANDIĞA GİTME ÇAĞRISI
 
Miting programı, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenler için yapılan saygı duruşuyla başladı. Tertip Komitesi’nden Metin Bayık, 14 Mayıs seçimlerinin sıradan seçimler olmadığına işaret ederek, “Kürt halkının Türk halkının kaderini değiştirecek. 14 Mayıs’ta onların dersini vereceğiz. Halkımızın tümü sandık başına gitmeli” çağrısı yaptı.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.