en iyi rulet siteleri
Belediye yıktırılan binanın alanını gasp etti iddiası
  • Rojev
  • Güncel
  • Belediye yıktırılan binanın alanını gasp etti iddiası

Belediye yıktırılan binanın alanını gasp etti iddiası

Bahçe ilçesinde ağır hasarlı olduğu için yıkılan binanın alanı AKP'li Bahçe Belediyesi tarafından mülk sahiplerine yasaklandı. Av. Umutcan Küçükoğlu, "Mülkiyet hakkımız gasp edildiği için tapulu yerimizi kullanamıyoruz" diyerek, belediye hakkında suç duyurusunda bulundu.

ABONE OL
Mart 11, 2023 06:30
Belediye yıktırılan binanın alanını gasp etti iddiası
0

BEĞENDİM

ABONE OL
OSMANİYE – Bahçe ilçesinde ağır hasarlı olduğu için yıkılan binanın alanı AKP’li Bahçe Belediyesi tarafından mülk sahiplerine yasaklandı. Av. Umutcan Küçükoğlu, “Mülkiyet hakkımız gasp edildiği için tapulu yerimizi kullanamıyoruz” diyerek, belediye hakkında suç duyurusunda bulundu. 
 
Osmaniye’de, 14 Şubat’ta arama kurtarma çalışmaları sona erdi. 877 kişinin hayatını kaybettiği kentte, 2 bin 220 kişi yaralandı. 306 binanın yıkıldığı kentte, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı verilerine göre 352 bina hakkında da “acil yıkım” kararı verildi. 
 
Acil yıkım kararı verilen ağır hasarlı binalardan biri de Bahçe ilçesine bağlı İslam Mahallesi Ali Farsakoğlu Caddesi’nde bulunan 3 katlı bina. 
 
Bahçe Belediyesi, binayı yıktıktan sonra mülk sahiplerine bilgi vermeden, alana kendi iş makinelerini yerleştirirken, mülk sahiplerinin alana girişleri ise yasaklandı. 
 
Avukat Umutcan Küçükoğlu, binanın bir katının ailesinin mülkü olduğunu, depremde ağır hasar alması sebebiyle 2 Mart tarihinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerince yıkıldığını belirterek, “7 Mart 2023 sabah saatlerinde Bahçe Belediyesi’ne ait ekiplerin arsamıza izinsiz girdiği haberini aldık. Araziye toprak dökmeye ve zemin düzeltmeye başlamışlar. Durumu sormak istedik ama hiçbir yetkiliye ulaşamadık. Mülk sahiplerinin bilgisi dışında binanın bahçesinde bulunan ağaçlar yerinde sökülüp alan düzlenerek, belediyeye ait iş makineleri konulmuş” dedi. 
 
OHAL YETKİLERİNE DAYANARAK…
 
Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz’ın arsa sahiplerine “OHAL yetkilerime dayanarak buraya el koydum” dediğini aktaran Av.Küçükoğlu, “Belediye başkanı devamında ‘Hiçbir şekilde arazinizi telle çevirmenize ve kullanmanıza izin vermeyeceğim. Ben buraya belediyeye ait iş makinelerini yerleştireceğim’ dedi. Hem kendi ailem hem de diğer aile fertlerimin acilen barınma ihtiyaçlarını karşılamaları gerekiyor, ancak belediye başkanının keyfi tutumu sebebiyle mağduriyetimiz günden güne artıyor” diyerek yaşananları anlattı.
 
SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR 
 
Belediye Başkanı ve diğer ilgili kişiler hakkında “Görevi kötüye kullanma”, “Kişilerin malları üzerinde usulsüz tasarruf ve hakkı olmayan yere tecavüz” suçlarından Bahçe Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını belirten Küçükoğlu , “İmarlı ve tapulu arsamız üzerinde herhangi bir kamulaştırma kararı ve hukuki dayanak olmadan bu işlemi gerçekleştiriyorlar. Ayrıca hukuk mahkemelerinde de dava açmış bulunuyoruz” bilgisini paylaştı. 
 
KENDİ ARSALARINA ÇADIR BİLE KURAMIYORLAR 
 
Arsa sahiplerinin alana konteyner ya da çadır temin edip kuramadıklarını ifade eden Küçükoğlu, “Belediye, hiçbir açıklama yapmadan mülkiyet haklarını ihlal etti. Araziyi çevirmek için işçi gönderdik. O sırada zabıta, kendi arsamızda bu işlemin yapılmasına izin vermemiş. İşçiye hakaret etmiş. Gerekçe olarak da zabıta amirinin emri olduğunu, araziye belediye tarafından el konulduğunu ve tel çekme işlemi yapamayacağını söylemiş. Bu çok korkunç bir durum. Hem ev yıkılmış, hem de mülkiyet hakkımız gasp edildiği için tapulu yerimizi kullanamıyoruz” diye konuştu.
 
MA / Hamdullah Yağız Kesen
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.