en iyi rulet siteleri
Bedlis’te üniversite yurdunda şüpheli ölüm
  • Rojev
  • Güncel
  • Bedlis’te üniversite yurdunda şüpheli ölüm

Bedlis’te üniversite yurdunda şüpheli ölüm

Bitlis Eren Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Habip Sivi’nin intihar ettiği öne sürüldü.

ABONE OL
Mayıs 23, 2023 17:30
Bedlis’te üniversite yurdunda şüpheli ölüm
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BEDLİS- Bitlis Eren Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Habip Sivi’nin intihar ettiği öne sürüldü.

Bitlis Eren Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde okuyan Habip Sivi (22) adlı öğrenci,  22 Mayıs’ta şüpheli bir şekilde hayatı kaybetti. Sivi’nin KYK Erkek Öğrenci Yurdu B Blok’ta intihar ettiğine dair Yurt Müdürlüğü tarafından ailesine bilgi verildi. Yurt müdürlüğü tarafından Sivi’nin yaşamına son verdiği iddia edildi. Sivi’nin ailesi ise oğullarının intihar etmeyeceğini belirterek, kendilerine haber verilmeden yapılan otopsi raporuna itiraz etti. Ailenin itirazı üzerine savcılık yeni bir otopsi raporu hazırlanmasını talep etti.

Konuya ilişkin ulaştığımız Sivi’nin dayısı Aydın Birtane ise olayın şüpheli olduğunu belirtti. Birtane, “Böyle bir durum olamaz. Çelişkili şeyler söylüyorlar, müdür önce ‘Tek başınaydı kimse yoktu’ dedi daha sonra arkadaşları haber verdi. Olayın takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

Sivi’nin ölümüne ilişkin ikinci otopsi raporunun ise önümüzdeki hafta çıkması bekleniyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.