en iyi rulet siteleri
Bedenini ateşe veren Veysi Taş: Eylemim Abdullah Öcalan içindir
  • Rojev
  • Güncel
  • Bedenini ateşe veren Veysi Taş: Eylemim Abdullah Öcalan içindir

Bedenini ateşe veren Veysi Taş: Eylemim Abdullah Öcalan içindir

Artuklu ilçesinde bekçilik yaptığı Küçük Sanayi Sitesinde bedenini ateşe vererek, yaşamına son veren Veysi (Bubo) Taş’ın eylemi öncesi çektiği videoyla PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecride karşı bedenini ateşe verdiğini dile getirdi.

ABONE OL
Ocak 13, 2023 11:30
Bedenini ateşe veren Veysi Taş: Eylemim Abdullah Öcalan içindir
0

BEĞENDİM

ABONE OL
MÊRDîN – Artuklu ilçesinde bekçilik yaptığı Küçük Sanayi Sitesinde bedenini ateşe vererek, yaşamına son veren Veysi (Bubo) Taş’ın eylemi öncesi çektiği videoyla PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecride karşı bedenini ateşe verdiğini dile getirdi.
 
Mêrdîn’in Artuklu ilçesi Küçük Sanayi Sitesi’nde dün gece saatlerinde Veysi (Bubo) Taş (65) bedenini ateşe verdi. Kaldırıldığı Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybeden Taş, ailesi tarafından İstasyon Mahallesinde bulunan mezarlıkta son yolculuğuna uğurlandı.
12 Eylül askeri darbesi sırasında Amed Zindanı’nda büyük işkencelerden geçen ve 6 ay önce ikinci defa girdiği cezaevinden tahliye edilen Veysi Taş’ın PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecride karşı bedenini ateşe verdiği ortaya çıktı. Veysi Taş, bedenini ateşe vermeden önce çektiği ve whatsapp’ta paylaştığı videoda bedenini ateşe verme nedenini anlattı.
 
TAŞ’IN PAYLAŞTIĞI VİDEO
 
Taş, videoda şunları dile getirdi:
 
“Musa’nın (Anter) dediği gibi bu davanın hem tanığıyım hem de sanığıyım. Benim onun kadar olmasa da ömrüm bu davada geçti. 10 yıldır davadan çekilmiş durumdayım. 10 yıldır tek başıma ayaklarımın üzerinde durmaya çalışıyorum. Ömrüm de geçti. Bu yüzden bu gece bedenimi ateşe vereceğim. İmralı tecridini protesto edeceğim. Bundan başka amacım ve gayem yok. Burada benim çocuklarım, yeğenlerim, kardeşlerim emin olsun. Onlardan bir isteğim var, emin olsunlar; Ben oradaki, diğer taraftaki insanlar için canımı feda etmiyorum. Ben öyle basit bir insan değilim. Ben bu yolda canımı feda ediyorum. Ben Kurdîstan’ın başkanı için canımı feda ediyorum. Çünkü benim ömrüm bu davada geçti. 10 senedir bu davadan koptum. Ne yaparsam yapayım bu yıllar içinde yaşımın da geçmesiyle sessizleştim, bir şey yapamadım. Çünkü ömrüm bu dava içinde geçti. Yaşlandığım için bir şey yapamıyorum. Önderlik düşünün ki, 22 yıldır… Yanlış anlaşılmasın. Benim kimseye karşı kinim öfkem yok. Kürt halkına çağrıda bulunuyorum. Birbirinizi tutun. Bundan başka hiçbir şeyin bize bir faydası yok. Dediğim gibi 12 Eylül 1980’de Amed zindanında tutuldum.
 
Merhaba dostlarım.
 
Ben kendi şahsımda bu eylemi bu gece gerçekleştiriyorum. Bu eylemim Kurdistan’ın başkanı Abdullah Öcalan içindir. 22 aydır tecrit altında. Ben bu tecridi lanetliyorum. 22 ayda tecrit altında olsa bir insan konuşamıyorsa, biz Kürtler burada Başkanımıza sahip çıkmalıyız. Yoksa bu yolda hepimiz tel tek yok ediliriz. Kendi içimizde dağılırız. İsteğim Kürt gençlerinden, Kürt kadınlarından budur; hepinizin gözlerinden öpüyorum. Hepiniz hoşça kalın. Şehitler kervanı beni bekliyor. Xelef Kavri, başlangıç zamanından benim yoldaşımdı. Dörtlerin Gecesi, Ferhat Kurtay beni bekliyor. Ben başım dik bir şekilde eylemimi gerçekleştireceğim. Ne kadar torunum, çocuklarım varsa, hepsi gönlümde. Hepsini seviyorum, öpüyorum. Kardeşlerim iyi olsun. Torunlarıma, çocuklarıma sahip çıksınlar, yardımcı olsunlar. Sizden isteğim budur. Ben kızlarıma, kızlarım babanız şerefli bir insandır. Babanız sizin başınıza hiçbir zaman kötü bir şey getirmedi. Para, mal, mülk bir şey değildir. Hepsi ölümle gidecek. Hepimiz bu yolda gideceğiz. Ama insan şerefliyse, insanlık yolundaysa, vatan yolundaysa, en güzel şey budur. Yaşamda, yaşam ne kadar güzelse, ölüm de öyledir. Sen yaşamını bilmiyorsan ölümünü de bilemezsin… Gelinim, çocuklarım, yeğenlerim arkamdan ağlamayın. Arkamdan zılgıtlar çekin. Çünkü şeref ve namus yolunu size açtım. Benim zamanım tamam. Hepinizi öpüyorum. Benim üzerime ağlamayın. Benim üzerime zılgıtlar çekin. Benim zamanım tamam oldu. Hadi hoşça kalın. Kendinize iyi bakın. Gülerek gidiyorum. Ben aşk ve kendi iradem ile gidiyorum. Baskı altında gitmiyorum. Kimse yanlış anlamasın. Bu eylem, siyasi bir eylemdir. Önderliğimiz içindir. Ben bunu anlamanızı istiyorum. Silho, çocuklarıma sahip çık. Haydi, kendinize iyi bakın. İyi akşamlar. Kimde hakkım varsa helal olsun. Onlar da helal etsin. Onlar da iyi yolda olsun. İyi olun.
 
Kimse yanlış anlamasın. Başka işler için bu eylemi yapmıyorum. Yanlış anlamayın. Herkesle kardeşçe ve yoldaşça yürüyün. İyi akşamlar. Hepinizin gözlerinden öpüyorum. Hepinize yaşamınızda başarılar diliyorum.”
  
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.