en iyi rulet siteleri
‘Balıkesir’den Ankara’ya milletvekili göndereceğiz’
  • Rojev
  • Politika
  • ‘Balıkesir’den Ankara’ya milletvekili göndereceğiz’

‘Balıkesir’den Ankara’ya milletvekili göndereceğiz’

Yeşil Sol Parti'nin hedefe odaklandığı Balıkesir'de partililer, Ankara’ya milletvekili göndereceklerini belirterek, "Balıkesir’de büyük bir sahiplenme var. Bu da bizde büyük heyecan yaratıyor" dedi.

ABONE OL
Nisan 27, 2023 06:32
‘Balıkesir’den Ankara’ya milletvekili göndereceğiz’
0

BEĞENDİM

ABONE OL
BALIKESİR – Yeşil Sol Parti’nin hedefe odaklandığı Balıkesir’de partililer, Ankara’ya milletvekili göndereceklerini belirterek, “Balıkesir’de büyük bir sahiplenme var. Bu da bizde büyük heyecan yaratıyor” dedi. 
 
Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlere 17 gün kalırken, Yeşil Sol Parti’nin, seçim çalışmaları sürüyor. Yeşil Sol Parti’nin heyecan yarattığı kentlerden biri de Balıkesir. Kentin her karışında çalışma yürüten partililer, halkın yoğun ilgisi ile karşılaşıyor. Çalışmalarda olan Yeşil Sol Partili seçmenler, bu dönem en az 1 milletvekilini Ankara’ya göndereceklerini ifade ediyor. 
 
‘ÇALIŞMALARIMIZ COŞKULU GEÇİYOR’
 
Hikmet Altın, geçinemediklerinden yakınarak, “Ekmek, simit 1 TL’yken şimdi 5 liraya alıyoruz. İnsanlar kiralarını ödemeyecek duruma geldi. Çay simit hesabı yapılsa bile insanlar asgari ücretle geçinecek durumda değil. İktidar, ‘Hastane yaptım ’diyor. Randevu alamıyoruz, bir film çekilse bir ay sonraya veriyor. Doktor yok 45 gün sonra randevu veriliyor. Bu sürede insanlar ölebilir. Bütün bu sorunları çözecek olan parti Yeşil Sol Parti’dir. Bu nedenle oyumuzu ona vereceğiz. Balıkesir’de vekil çıkarma potansiyelimiz var. Çalışmalarımız çok coşkulu bir şekilde devam ediyor” dedi.
 
‘ENERJİMİZİ HALKLTAN ALIYORUZ’
 
Cevdet Bozkurt, talan üzerine kurulu çürümüş saray düzeninde kurtulmanın tek yolunun ezilenlerin iktidara gelmesi olduğunu belirterek, “Balıkesir’de büyük bir heyecan ve destek var. Kesinlikle bu dönemde bir vekil çıkaracağız. Sistemin medya yandaşları ile ortaya attığı spekülasyonlar var. İşte, ‘Tabanları yok. Vekil Çıkarmaz’ diyorlar. Ama biz iddialıyız. Çünkü yürüttüğümüz çalışmalarda halktan bu enerjiyi alıyoruz” diye belirtti. 
 
Mevcut düzenin değişmesi için herkesin Yeşil Sol Parti’ye oy vermesini isteyen Kasım Kaplan ise, artık insanların geçimlerini, bu düzeni değiştirmenin yegane yolunun Yeşil Sol Parti olduğunu aktardı. 
 
‘EN GÜÇLÜ DÖNEMİMİZİ YAŞIYORUZ’
 
Yaşanan zulüm ve savaş politikalarına karşı “dur” demek için Yeşil Sol Parti etrafında birleşmek gerektiğinin altını çizen Vedat Güner de, “Bütün baskı ve kapatmalara karşı en güçlü dönemimizi yaşıyoruz. Bu seçimde 100’den fazla vekil çıkararak parlamentoda Kürtleri ve halklarının güçlü bir şekilde temsil edilmesini hedefliyoruz. Türkiye’de sorunların çözümü ve barışın anahtarı Yeşil Sol Parti’dir. Her gün alanlardayız. Buradan en az bir vekil çıkaracağız. Adayımızı Ankara’ya vekil olarak göndereceğiz” diye belirtti. 
 
‘ANKARA’YA VEKİL GÖNDERECEĞİZ’
 
Zeynep Baş Bingöl, Yeşil Sol Parti’nin özgürlüğü, eşitliği, adaleti ve hukuku savunan bir parti olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi: “Tek adam siyasetinin değişmesi gerekiyor. Bunu da ancak Yeşil Sol Parti sağlayabilir. Burada ki çalışmalarımızda coşku ile karşılaşıyoruz. Buradan güçlü bir cevap vereceğiz.” 
 
Artan kadın cinayetlerine dikkati çeken Öykü Aksın, “Kadın cinayetleri nedeniyle sokağa çıkamaz hale geldik. Sokaklarda özgürce yaşamak istiyoruz. Şiddete karşı kadınların Yeşil Sol Parti etrafında kenetlenmesini istiyorum. Balıkesir’de büyük bir sahiplenme var. Buda bizde büyük heyecan yaratıyor” diye kaydetti. 
 
Çiğdem Razi, “Ülkede yaşanan sorunlar son bulsun, artık nefes almak istiyoruz. Balıkesir’den meclise en az bir vekil göndereceğiz. Bu potansiyelimiz var. Halkta da büyük bir coşku var” diye konuştu.
 
MA / Delal Akyüz
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.