Asker ailelerinden itiraf: Ölen askerlere intihar süsü verildi
  • Rojev
  • Güncel
  • Asker ailelerinden itiraf: Ölen askerlere intihar süsü verildi

Asker ailelerinden itiraf: Ölen askerlere intihar süsü verildi

Asker kayıplarına ilişkin açıklama yapan Tüm Şehit Sayılmayan Şehit Aileleri Derneği'nden yeni itiraflar geldi. Medya Haber TV'de Alternatif Gündem'e konuşan dernek başkanı Havva Gölbez, Colemerg ve Şirnex’de çok fazla askerin öldüğünü fakat bu askerlere intihar süsü verildiğini anlattı.

ABONE OL
Ocak 23, 2023 16:30
Asker ailelerinden itiraf: Ölen askerlere intihar süsü verildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BRÜKSEL – Asker kayıplarına ilişkin açıklama yapan Tüm Şehit Sayılmayan Şehit Aileleri Derneği’nden yeni itiraflar geldi. Medya Haber TV’de Alternatif Gündem’e konuşan dernek başkanı Havva Gölbez, Colemerg ve Şirnex’de çok fazla askerin öldüğünü fakat bu askerlere intihar süsü verildiğini anlattı.

Türkiye’nin Federe Kurdistan Bölgesi’nin yanı sıra Kuzey ve Doğu Suriye’ye yöenlik saldırıları sürüyor. Çatışmalarda yaşanan asker kayıpları gizlense de ortaya konan bilgi ve belgeler bilançoyu doğruluyor. Geçtiğimiz günlerde Tüm Şehit Sayılmayan Şehit Aileleri Derneği’nin yaptığı açıklama savaşın gerçek boyutunu gözler önüne sermişti. Dernek başkanı Hava Gölbez Medya Haber TV’de Alternatif Gündem programına konuştu.

Barış Boyraz’ın sorularını yanıtlayan Gölbez, son dönemde yaşanan asker ölümlerinin sorulması üzerine, “Tabi ki yeni olaylar var. Yeni yeni ailelerimiz de var tabi ki” dedi. Ölümleri saklanan askerlerin durumuna ilişkin de Gölbez, “Onların da aynı, intihar diye geliyor. İntihar olmadığı ortaya çıkıyor. Tabi uzun uğraşlar sonucunda çıkarabiliyoruz ancak. Çoğunlukla Şırnak’tan çok geliyor, Hakkari’den geliyor” ifadelerini kullandı.

Asker kayıplarına ilişkin çarpıcı bilgiler paylaşan Gölbez, son dönemde çok sayıda asker ailesinin kendilerine başvurduğunu aktardı. Gölbez, askerlerin daha çok Colemerg ve Şirnex bölgelerinde öldürüldüğünü doğruladı.

Tüm Şehit Sayılmayan Şehit Aileleri Derneği’nin yaptığı açıklama bir kez daha HPG’nin açıkladığı bilançoları doğruluyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.