en iyi rulet siteleri
Antalya’dan cezaevlerine selam: Tüm arkadaşlarımızı özgürleştireceğiz
  • Rojev
  • Güncel
  • Antalya’dan cezaevlerine selam: Tüm arkadaşlarımızı özgürleştireceğiz

Antalya’dan cezaevlerine selam: Tüm arkadaşlarımızı özgürleştireceğiz

Antalya Newroz ateşi, PKK Lideri Abdullah Öcalan ve tutuklu Kürt siyasetçiler selamlanarak yakıldı. HDP Milletvekili Kemal Bülbül, "Hapishanelerdeki tüm arkadaşlarımızı özgürleştireceğiz" dedi.

ABONE OL
Mart 19, 2023 13:00
Antalya’dan cezaevlerine selam: Tüm arkadaşlarımızı özgürleştireceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANTALYA  – Antalya Newroz ateşi, PKK Lideri Abdullah Öcalan ve tutuklu Kürt siyasetçiler selamlanarak yakıldı. HDP Milletvekili Kemal Bülbül, “Hapishanelerdeki tüm arkadaşlarımızı özgürleştireceğiz” dedi. 
 
Antalya’da Newroz, “Her der Newroz, her dem azadî” şiarıyla Turgut Özal Spor Salonu önünde bir araya gelen binlerce kişinin “Jin, Jiyan, Azadî”, “Bê serok jîyan nabe” sloganlarıyla başladı. Newroz programı, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antalya İl Örgütü Eş Başkanları Ahmet Kaya ve Hülya Hasbay’ın konuşmalarıyla sürdü. 
 
Kaya, depremde ortaya çıkan yıkımın sorumlusunun AKP iktidarı olduğunu belirterek, “AKP-MHP iktidarını sandığa gömeceğimizi bildiriyoruz.  Hedefimiz demokratik cumhuriyet, bu cumhuriyeti kurmaya kenetleneceğiz” dedi. 
 
Kaya’nın konuşmasının ardından HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, HDP MYK üyesi Sultan Özcan, HDP Antalya il ve ilçe örgütü yöneticileri ve Yeşil Sol Parti Antalya Eşsözcüleri Mustafa Vakit ve Özlem Bahadır sahneye çıkarak, tüm bileşenleriyle Newroz ateşini yaktı. 
 
Newroz ateşinin yakılmasının ardından Yeşil Sol Parti Antalya İl Eşsözcüsü Vakit, “Yaşadıklarımız kader değil, doğayı katletmenin sonucudur. Newroz ateşinin sıcaklığı ile mücadelemizi yükseltecek, bu rantçı terörist iktidarı tarihin çöp sepetine yollayacağız” diye konuştu. Daha sonra Aryen Çocuk Müzik Grubu sahneye çıkarak şarkılarını seslendirdi.
 
HDP MYK üyesi Sultan Özcan da, “Bu düzenden kurtarmaya hazırız. 15 Mayıs’ta birlikte değiştirmeye, kadın düşmanı bu düzeni göndermeye hazırız.” Özcan’ın konuşması, “Hükümet istifa”, “Kahrolsun faşizim” sloganları ile sık sık kesildi. 
 
‘FAŞİSTLERİ GÖNDERECEĞİZ’ 
 
Antalya Milletvekili Kemal Bülbül ise seçimlere işaret ederek, “14 Mayıs seçimi sıradan bir seçim değildir. O nedenle sizlerle birlikte meydanda olacağız, çalışacağız. Bu ırkçı faşistleri tek tek yargılayacağız. Partimize, halkımıza, değerlerimize, dilimize sahip çıkalım. Kürt halkı için Newroz Kawa, Mazlum Doğan, özgürlük, eşitlik, adalet demektir” dedi. 
 
İMRALI’YA SELAM GÖNDERİLDİ 
 
Bülbül, İmralı Cezaevi’nde tutulan PKK Lideri Abdullah Öcalan başta olmak üzere, tutuklu Kürt siyasetçilere selam yollayarak, “Hapishanelerdeki tüm arkadaşlarımızı özgürleştireceğiz. Kürt halkı geçmişine ve geleceğine sahip çıkacak. Demokratik Cumhuriyet projesini oluşturacağız” diye belirtti. 
 
Newroz programı, halka karanfil dağıtılmasının ardından sanatçı Hivda Gökel’in Kürtçe ve Zazaca ezgileriyle son buldu. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.